Zvoní vašemu vztahu hrana? Poznejte včas, že je láska pryč a vztah se hroutí

Gynex

Reklama

Zatímco někdy není tak těžké odhalit, když se vztah mezi dvěma lidmi hroutí, jindy jakékoli náznaky, že je něco špatně, klidně i nějakou dobu přehlížíme. Nikoli vědomě, prostě to nevidíme. Nefunkční vztah může nabourat i naše sebevědomí.

Ačkoli třeba podvědomě uvnitř sama sebe cítíte, že už to není ono, nechce se vám uvěřit, že by to měl být konec. A je úplně jedno, jestli jste spolu půl roku, rok nebo třeba pět let. Jak poznat včas, že vašemu vztahu odbíjí poslední hodinka a jedná se o nefunkční vztah?

Ne vždy je to jasné na první pohled

Pokud ve vztahu není nevěra, časté hádky nebo třeba jiný viditelný problém, nemusí být okamžitě patrné, že se láska mezi partnery vytrácí – nebo že se vytratila úplně.

I přesto může dvojice pomalými krůčky směřovat k rozchodu. Podívejte se na varovné signály, které vám otevřou oči, že váš vztah bude (s největší pravděpodobností) brzy u konce.

Stále méně společně stráveného času

Je samozřejmé, že na začátku vztahu spolu chtějí partneři trávit pokud možno každou volnou chvilku. S postupem času se naučí trávit čas také o samotě, nebo každý zvlášť v doprovodu svých přátel.

Nezní na tom vůbec nic zle, viďte? Je totiž potřeba, kdy je trávení času odděleně vítáno z obou stran a kdy je to naopak způsob, jak se jeden druhému vyhnout.

Jde-li o ten druhý důvod, pak jste právě odhalily jeden ze signálů, který naznačuje, že to mezi vámi není úplně růžové. Jakmile se společně strávený čas smrskne až na nulu, pak už nebude pochyb o tom, že vám spolu zkrátka není až moc dobře…

Tip: Přečtěte si také, jak poznáte, že je váš partner sobec.

Místo spolu trávíte čas na telefonu

V dnešní době si jen málokdo umí představit život bez moderních technologií – mobil, notebook, tablet nebo počítač – tohle všechno zkrátka potřebujeme a denně využíváme.

Jakmile ale začnete místo spolu trávit stále více času zahledění do mobilního telefonu, pak je něco špatně. Vypadají-li vaše večery tak, že každý sedíte v jednom koutě (v tom horším případě každý v jiné místnosti) a koukáte do mobilu místo toho, abyste si povídali, zašli někam ven nebo si třeba pustili film, pak je na čase se zamyslet, jestli váš vztah náhodou nespěje do svého finále.

Neklape vám to v posteli

Co si budeme nalhávat – sex a intimní život je ve vztahu velmi důležitým pilířem. Někteří jsou dokonce toho názoru, že je to jeden ze stavebních kamenů fungujícího a spokojeného vztahu.

Samozřejmě za předpokladu, že to v posteli dvojici klape. V opačném případě, kdy vám to v sexu stále více drhne, a vy si přestáváte rozumět, je zaděláno na pořádný problém.

A věřte, že dříve nebo později to začne být znát. Jasně – když vztah trvá delší dobu, už to v sexu není tak žhavé a vzrušující, jako to bylo na začátku. Pakliže se ale začnete vzájemným intimnostem vyhýbat, není to v žádném případě dobré znamení a už vůbec ne známka fungujícího pohodového vztahu.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama