Znáte všechny fáze lásky? Je jich celkem pět

Gynex

Reklama

Na lásce je ze všeho nejkrásnější to, že ji ve skutečnosti nikdo nedokáže vysvětlit, ale přece jí každý tak nádherně chápe. Láska. Věc, po které my ženy tak nějak přirozeně toužíme. Vidíme ji ve filmech, vidíme ji okolo sebe a logicky jí také chceme. Každý z nás lásku vnímá jinak, tak nějak po svém. Láska má několik fází, kterými si projde každý dlouhotrvající vztah. Znáte všechny fáze lásky? A už jste jimi ve vztahu společně s partnerem prošli?

První fáze vztahu: láska jako trám

Známe to asi úplně všechny. Začátky vztahu jsou považovány za ty ze všech nejkrásnějších. Jsme plné euforie a příjemného vzrušení. V břiše máme motýlky a partnera vidíme skrze růžové brýle. Chceme být s tím druhým všechen volný čas.

První fáze lásky trvá v každém vztahu jinak – někdy jsou to třeba jen 3 měsíce, jindy klidně měsíců 12. Pak skončí a je to úplně normální. Prvotní zamilovanost nám dává sbohem a na řadu přichází hlubší cit.

Druhá fáze vztahu: na řadu přichází realita

V první fázi vidíte svůj protějšek tak, že nemá žádnou chybu a je jedním slovem dokonalý. Vlastnosti, které by vám vadily? Či snad chování, které by vás vytáčelo? Kdepak!

To se ale mění ve druhé fázi. Tehdy totiž my ženy sundáváme růžové brýle a vidíme partnera v čisté realitě. Tohle je bohužel ta fáze vztahu, kterou mnoho párů nepřekoná. Někdy se totiž objeví takové nedostatky, které dříve nebyly vidět a které jeden z partnerů není schopen respektovat.

Třetí fáze vztahu: jako oheň a voda

Ve třetí fázi vztahu mnoho partnerů zjistí, že jsou v určitých ohledech doslova jako oheň a voda. Na nějaké věci mají naprosto odlišný názor, zastávají jiný postoj anebo chtějí věci, které ten druhý naopak nechce.

Někdy jsou to maličkosti, jindy to může být něco více, čím vás partner naštve a rozčílí. Dobrou zprávou je, že pokud společně ustojíte třetí fázi vztahu, pak můžete společně pokračovat do klidnějších vod.

Čtvrtá fáze vztahu: ano nebo ne

Někdy s této fázi přezdívá krize sedmého roku. Ačkoli si mnoho žen myslí, že zatracený sedmý rok neexistuje, bohužel je tomu naopak. Akorát někdy přijde o něco dříve, jindy zase o něco později.

V této fázi partneři bilancují a rozhodují se, jestli má nadále cenu pokračovat po stejné životní cestě, nebo jestli je tomu spíše naopak. Ve čtvrté fázi vztahu stojíte před rozhodnutím, jestli jste ve vztahu šťastní. Pokud ano, máte vyhráno a před sebou už jen poslední fázi. Pokud ne, je na čase říci si sbohem.

Pátá fáze vztahu: životní jistota

Poslední fáze vztahu sice přijde až úplně nakonec, ale vyplatí se na ni počkat. Je to totiž ten zlomový okamžik, kdy si uvědomíte, že máte po svém boku člověka, který je vaší životní jistotou. A toho se zkrátka chcete držet – klidně až do konce života.

Pokud do této vztahové fáze společně dojdete, je to důkaz, že k sobě patříte. Stále ale nezapomínejte na vašem vztahu pracovat a společně ho zlepšovat.

Tip: Máte vyhlídnutý nový oběv a chcete vědět zda vám to bude fungovat? Přečtěte si, jak poznat zda je tato láska ta pravá.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama