Zima končí! Známe pár filmů, na které byste s koncem zimy neměli zapomenout 

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Jaro už se blíží, večery jsou však pořád ještě dlouhé a vy máte pocit, že jste již všechno viděli? Máme pro vás pět tipů na filmy s pravou zimní atmosférou. Potom se už můžete těšit na jaro!

Prázdniny

Film Prázdniny je typická americká komedie zasazená do období Vánoc. Hlavní postava, režisérka hollywoodských filmových upoutávek Amanda, chce být o Vánocích co nejdál od domova. Stejně je na tom i Iris, novinářka z Londýna. Proto se rozhodnou, že si na prázdniny vymění své domy, a tím v podstatě i své životy. Očekávané samoty a klidu se však nedočkají. Film režisérky Nancy Meyers z roku 2006 má 138 minut. 

Kokosy na sněhu

Legendární zimní komedie z roku 1993 byla natočena režisérem Jonem Turteltaubem. 98 minutový film vtipně zachycuje cestu několika jamajských atletů na zimní olympiádu. Příběh je natočen podle skutečné události.

Ledové ostří

Známé romantické komediální drama původem z USA letos oslaví 20 let od své premiéry. Příběh vypráví o nadějné, ale rozmazlené krasobruslařce a bývalém hokejistovi, který musel po zranění ukončit svou hokejovou kariéru. Vytvoří spolu krasobruslařské duo a jejich hlavním a jediným cílem je kvalifikovat se z mistrovství Spojených států amerických na olympijské hry, a tam následně získat olympijskou medaili. 

Bába z ledu

Otužování je v posledních letech stále populárnější. Tohoto trendu si všiml i Bohdan Sláma, režisér a scenárista českého filmu Bába z ledu. Romantické drama sleduje vztahy tří generací jedné rodiny se všemi jejími skrytými konflikty a rozpory. Druhým tématem je také vztah hlavní postavy k otužování i členům otužileckého klubu na břehu řeky Vltavy.

Orel Eddie

Orel Eddie je životopisný komediální film vytvořený v koprodukci USA, Velké Británie a Německa. V téměř dvou hodinách se hlavní hrdina, Michael Edwards, snaží o splnění svého dlouholetého dětského snu o účasti na olympijských hrách. Nejdříve vyzkouší nejednu atletickou disciplínu a po několika neúspěších vyráží do Alp. Tam se nakonec rozhodne prorazit ve skocích na lyžích. Splní se mu však jeho sen a bude reprezentovat svou rodnou zemi (Velkou Británii) na olympijských hrách?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama