Zbavte se jarní únavy: 3 osvědčené tipy pro energický začátek jara

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

S příchodem jara se mnozí z nás potýkají s únavou, která může být důsledkem změn v počasí, hormonálních změn nebo nedostatku vitamínů a minerálů. Nezoufejte! Existuje několik osvědčených způsobů, jak můžete získat svou energii zpátky.

Dopřejte si dostatek spánku

Jedním z nejdůležitějších faktorů pro boj s jarní únavou je dostatek kvalitního spánku. Snažte se dodržovat pravidelný spánkový režim a zajistěte si dostatek odpočinku během noci. Pokud máte problémy se spánkem, zkuste před spaním relaxační techniky nebo si dopřejte teplou koupel s esenciálními oleji.

Pravidelně cvičte a pohybujte se na čerstvém vzduchu

Fyzická aktivita je skvělým způsobem, jak můžete zvýšit svou energii a zlepšit si náladu. Pravidelné cvičení, ať už jde o procházky, běh, jógu nebo cvičení ve fitku, může pomoci stimulovat vaše tělo a mysl. Zvláště venkovní aktivity na čerstvém vzduchu mohou být účinné proti jarní únavě, jelikož vás naplní energií a vitalitou.

Správně se stravujte

Strava má také velký vliv na vaši úroveň energie. Snažte se jíst vyváženě a zahrnout do svého jídelníčku dostatek čerstvého ovoce, zeleniny, celozrnných obilnin, bílkovin a zdravých tuků. Vyhněte se těžkým a mastným jídlům, které by vás mohly ještě více unavit.

Zdroj: benu.cz, vitaherbals.cz

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama