Zatočte s vráskami přírodní cestou. Máme pro vás spoustu tipů!

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Začaly vás trápit vrásky? Pak nám můžete věřit, že nemusíte hned běžet do drogerie na nákup hromady anti-age produktů. Účinné pomocníky totiž najdete ve své spíži nebo ledničce. Věděli jste, že vám může pomoci i mrkev nebo bylinky? Pokud vás zajímá, jak na to, jste na správném místě.

Co jsou vrásky a proč zkusit bylinky?

Vráska je ohyb kůže, který vznikne stažením pokožky. Tvoří se ve škáře a jejich příčinou je ztráta kolagenu – obvykle vlivem stárnutí organismu. Důvodů, proč se vám tyto jizvičky objevily ve tváři, může být hned několik. Sluneční záření, smog, přemíra stresu, přehnaná mimika, ale i nezdravý životní styl. Pokud se začínáte zajímat o prevenci, nebo se u vás již první vrásky vytvořily, můžete vyzkoušet přírodní léčbu. 

Bylinky mají často mnohem větší moc než drahé kosmetické přípravky. Vyzkoušejte v boji proti vráskám přírodní látky a produkty z nich vyrobené. Co je vhodné právě pro vás?

Bylinky proti vráskám, které musíte zkusit

Sázkou na jistotu v boji proti vráskám je měsíček lékařský. Obsahuje vysoké množství organických kyselin, které rychle regenerují pokožku. Dalším nenápadným, ale účinným pomocníkem, který roste podél cest, je čekanka. Čekankovou nať i s nastrouhaným kořenem zalijte vroucí vodou, nechte louhovat 15 minut a pijte jeden šálek 2x denně. 

Nálev si můžete udělat také z divizny. Sušené květy zalijte vroucí vodou, nechte 10 minut louhovat a vrásky tímto odvarem omývejte. Na vrásky však zafunguje i třezalka tečkovaná. Ta není dobrá pouze pro vaši lepší náladu, ale také pro krásnější pokožku. Na léčbu kožních neduhů je pak skvělý pýr plazivý.

Co najdete ve své spíži?

Proti vráskám vám může pomoci i mrkev. A to nejen ve formě jídla, ale také ve formě obkladu. Stačí ji zabalit do gázy. Dobře fungují i rajčata či červená řepa, zde je však vhodnější vnitřní užití.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama