Zákon přitažlivosti: Co to je?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Zákon přitažlivosti zná mnoho lidí díky knize a filmu Tajemství (The Secret) z roku 2006. Jeho využití je k principu soustředění a pozornosti. Jak do života přinést to, po čem toužíte a co všechno vlastně zákon přitažlivosti zahrnuje? Na otázku vám odpovíme v následujícím článku.

Co je zákon přitažlivosti?

Jedná se o sílu nebo přesvědčení, které nás jako člověka zásadně ovlivňují, přitahují a vše, na co se soustředíme, toho dokážeme nějakým způsobem dosáhnout. Stejnou myšlenku zachycuje české přísloví – „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“, což vlastně znamená, že to, jak na lidi kolem nás působíme, se nám vrací.

Zákon přitažlivosti má však ještě o něco širší definici. Nejde pouze o naše chování, důležité jsou i myšlenky. Pokud myslíme delší dobu na něco konkrétního, pak to znamená, že se to v našem životě stane skutečností.

Výmysl nebo pravda?

Tento zákon často rozděluje skupinu lidí na dva tábory, jeden v něj věří a druhý ho považuje za výmysl spojený s ezoterikou. Zákon přitažlivosti se nedá vědecky dokázat, je proto na každém z nás, zda na něj věříme nebo ne.

Pozitivní myšlení

Hraje velkou roli ve prospěch zákonu přitažlivosti, při pozitivním přístupu k životu máte mnohem větší šanci získat to, co chcete. Často pro různé události nebo situace, které se nám v životě dějí, používáme označení náhoda nebo osud a nepojmenováváme je konkrétními fakty. Vše se děje z nějakého důvodu a většina věcí, které se nám přihodí, mají nakonec logické vysvětlení.

Zkuste s ním pracovat

Pokud na něj nevěříte, tak není nic lehčího, než se o tom na vlastní kůži přesvědčit. Začněte pomalu a postupně, přejte si maličkosti, jako je například hezké počasí, pokladna bez fronty nebo rychle vyřízená objednávka. Opravdu se snažte, a pak už jen čekejte, zda tento princip zafunguje.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama