Zabavte své děti: Máme pro vás tipy na zábavu, kterou zvládnete i doma

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Malé děti jsou hravé, zvídavé, pořád by něco dělaly. Jenže občas se stává, že nápady na další aktivity s nimi zkrátka nepřicházejí. Naštěstí pro vás máme pár tipů na hry a aktivity, které můžete dělat s dětmi i doma. Některé z nich vás překvapí.

Zkuste i „obyčejné“ aktivity

I když je fajn občas něco vymyslet, někdy je přehnaná snaha zbytečná. Věděli jste, že vaše dítě možná pobaví i to, když ho zapojíte do běžných činností, které budete vykonávat spolu? Může jít o společné vaření a pečení, mytí nádobí, ale i praní nebo věšení prádla. Dokud děti tyhle činnosti nedělají pravidelně jako pomoc v domácnosti, je to pro ně zábava. Proto příště dítě zapojte. 

Pěstujte bylinky

Děti rády pozorují a sledují pokroky. I proto spolu můžete začít pěstovat bylinky – udělejte ze svých dětí malé zahradníky, kteří vypěstují bylinky úplně sami (s vaší malou pomocí). I když jim se sázením samotným budete muset pomáhat, děti pak mohou samy sledovat, jak se jejich petrželce, bazalce nebo jiné bylince daří. Pokud chcete, aby viděly rychlé výsledky, doporučujeme vypěstovat řeřichu.

Modelína a omalovánky

Děti jsou tvorové kreativní, i proto potřebují dělat něco, co bude pracovat s jejich zvídavostí a fantazií. Jistě si vzpomenete na chvíle, kdy jste si s modelínou hráli i vy. A klidně i několik hodin. Modelína má spoustu barev, z nichž mohou děti tvořit nejen zvířátka, ale třeba i domečky, panáčky. Jejich jemnou motoriku můžete trénovat také na omalovánkách, které děti zabaví i na celé dopoledne.

Pozorování z okna

Pokud chcete děti zabavit na kratší čas, nechte je, aby se dívaly z okna. Dejte jim za úkol počítat například auta konkrétní barvy, osoby s určitou barvou vlasů, pejsky, ale i ptáčky na stromech. Děti se rády chlubí svými objevy.

Poznávání předmětů

Trénujte dětskou fantazii a představivost. Připravte si pytlík, do něj dejte nejrůznější předměty, které děti znají. Potom je nechte hádat, o jakou věc se jedná a k čemu se používá. Někdy vás překvapí, jak snadno danou věc poznají. A jindy se zasmějete nad tím, co byly schopny vymyslet. Podobně můžete zkoušet i různé ochutnávání naslepo a podobně.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama