Vyrazte s dětmi do ZOO. Kde si užijete nejvíc zábavy?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

ZOO patří k nejatraktivnějším turistickým cílům v České republice a není divu. Do ZOO člověk s dětmi vyrazí vždy, když chce jet na výlet a nemá inspiraci na nic jiného. Věděli jste, že například pražská ZOO patří k nejoblíbenějším ZOO světa? Kromě domácích zvířat se zde setkáte s exotickými druhy. A my pro vás dnes máme hned několik tipů na to, kam se můžete podívat. 

Zoologická zahrada Olomouc – Svatý Kopeček

V této ZOO najdete více než 1700 zvířat – a to v 350 druzích. Kromě prohlídky vzácných druhů zvířat, která se rozprostírá přes pět pavilonů, se můžete vydat na okružní jízdu vláčkem, který vás sveze přímo skrze výběhy. Spoustu zvířátek tak uvidíte opravdu zblízka. Mimo jiné se můžete projít mezi opicemi, netopýry a vystoupat na 32 metrů vysokou vyhlídkovou věž. 

Zoologická zahrada Zlín

Zoologická zahrada ve Zlíně patří k nejkrásnějším v republice. Tato ZOO se nachází pouhé 4 kilometry od Zlína, zaparkovat můžete na jednom z několika parkovišť. A v čem je tato zoologická zahrada tak jedinečná? Kromě toho, že se rozprostírá na poměrně velké ploše, se areál člení podle kontinentů, odkud daná zvířata pocházejí. I zde se můžete svézt vláčkem – z konce ZOO zpět na začátek, kde je i východ.

Safari Park Dvůr Králové

Pokud si chcete užít pravé safari, ale nechcete kvůli tomu letět do Afriky, doporučujeme vám vyrazit do Safari parku ve Dvoře Králové. Najdete zde největší kolekci afrických zvířat v celé Evropě, nechybí zde ani Africké a Lví safari. Specialitou tohoto místa je fakt, že odchovají ohrožená zvířata, a pak je navracejí zpět do přírody.

Zoologická zahrada Praha

Zoologická zahrada v Praze je pátou největší ZOO na světě. Zahrada se nachází v členitém terénu Trojské kotliny, otevřeno má každý den. A to včetně víkendů a svátků. Pokud tedy zavítáte do Prahy, máte jistotu, že bude otevřeno. Kromě 10 pavilonů a 150 expozic si můžete užít den také v jednom ze 7 občerstvení, případně 2 restaurací. Pro děti nechybí ani lanová dráha či vláček.

Zoologická zahrada Plzeň

ZOO Plzeň je oblíbená zejména pro svůj pavilon Tajemný svět africké noci, ale také pro výběhy šimpanzů a lvů. Nechybí zde ani ostrov lemurů a kolekce plazů. Vaše děti jistě potěší část ZOO Plzeň, která se orientuje na domácí zvířata, případně Dinopark, který dětem ukáže modely dinosaurů v životní velikosti.

Která česká zoologická zahrada je vaší nejoblíbenější?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama