Výlety v přírodě? Víme, kam vyrazit!

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Pobyt v přírodě má na tělo hned několik příznivých vlivů. Odplavuje nahromaděný stres, dodává tělu čistější kyslík, energii a dobrou náladu. Přinášíme vám tipy na parádní výlety, které byste rozhodně neměli vynechat.

Borkovická blata

Přírodní rezervace Borkovická blata se nachází v okrese Tábor a jsou považována za chráněné krajinné území. Rezervací prochází naučná stezka o délce přibližně 5,5 km, v jejímž průběhu se dozvíte něco málo o těžbě rašeliny a seznámíte se s nádhernou blatskou přírodou. Rašeliniště začalo vznikat před více než 10 000 lety a jeho mocnost dosahovala hloubky až 8 metrů. Terén je vhodný pro cyklisty i rodiny s dětmi.

Havraní skály

Ve výšce až 20 metrů se tyčí skály, které jsou oblíbeným cílem mnoha horolezců. Tvoří skupinu sedmi pískovcových věží, mezi kterými vedou vytesané schůdky. Ty nechal roku 1892 vytesat hrabě Karel Kinský. Skály jsou celoročně volně přístupné a po část cesty jsou vhodné i pro kočárky. Délka trasy je 9 km a celkový výstup není nijak technicky náročný, proto je vhodný pro všechny věkové kategorie.

Kokořínské pokličky

Tyto skalní útvary najdete zhruba 4 km od obce Mšeno. Pokličky jsou tvořeny pískovcem, který byl vlivem eroze obrušován, díky tomu dostaly svůj charakteristický tvar. Nejvyšší z nich měří 12 metrů a vzhledem k velmi dobré dostupnosti jsou ideální pro rodiny s dětmi. V oblasti Kokořínska najdete také Jestřebické pokličky, které oproti těmto nejsou tolik frekventované.

Rešovské vodopády

Nacházejí se 8 km od Rýmařova a jsou to největší vodopády Nízkého Jeseníku. Malebná příroda a plno tras od 1,5 km až do 9 km obohacených o spoustu dřevěných lávek, schůdků, kaňonovitých soutěsek přes několik vodopádů a kaskád člověka naprosto okouzlí. Terén je strmý (zejména kamenitá cesta z kopce) a pozor si dávejte v blízkosti vodopádů, kde kameny opravdu kloužou. Neberte proto s sebou kola, kočárky ani odrážedla.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama