Všechny chceme dlouhodobý vztah. Často v něm ale chybujeme

Gynex

Reklama

Snad každá žena si přeje mít dlouhodobý vztah. Takový ten vztah se vším všudy – perfektní partner, rodinka, bydlení a třeba i pes. Uznejte sami, že přesně tohle je ta představa, se kterou svobodné ženy mnohdy každý večer blaženě usínají.

Když už se nám poštěstí a my skutečně navážeme dlouhodobý vztah, měly bychom dělat maximum proto, abychom si jej udržely. Přesto ale mnoho žen v dlouhodobém vztahu chybuje. V čem nejvíce?

Dlouhodobé vztahy nemusí být vždy šťastné

Ono to možná zní na první pohled podivně, viďte? Přeci když nějaký vztah trvá delší dobu (řádově nejen několik měsíců, ale klidně i let), pak se tak nějak očekává, že nemá žádnou chybu. Protože kdyby měl, pak by přece netrval tak dlouho, ne?

A přesto je to tak. Nad každým vztahem, tedy i tím dlouhotrvajícím, se občas zatáhnou šedá mračna a začne pršet. Některým nepříjemným situacím se ale dá vyhnout, když nebudete (ne)vědomě chybovat. Jaké chyby tedy my ženy v dlouhodobých vztazích děláme nejčastěji a riskujeme tak, že naše pohádka nebude mít šťastný konec?

Vidíme na partnerovi jen to špatné

Každý z nás má své mouchy. Mají je nejen naši partneři, ale máme je samozřejmě také my ženy. Velmi často se ale zaměřujeme jen na ty chyby, které na svých protějšcích řešíme pořád a pořád dokola. Poházené oblečení. Špinavé nádobí ponechané bez povšimnutí na stole. Vousy v umyvadle, které nikdo neuklidil.

Je toho hodně, čím nás naši muži často vytáčí. Proč ale nedokážeme stejný čas, který věnujeme hledání těch špatných vlastností, věnovat právě tomu, abychom na nich ocenily klady, jež určitě mají? Co třeba květina, kterou vám donesl jen tak, protože chtěl? Nebo skutečnost, že to vážně umí s dětmi. Zkusme své partnery trochu méně peskovat a trochu více chválit.

Tip: Jaké jsou první příznaky toho, že vztah není funkční?

Myslíme si, že nám partner rozumí i beze slov

Jste spolu už nějaký ten pátek a vy předpokládáte, že čte vaše myšlenky. Myslíte si, že spolu dokážete komunikovat i bez jediného slova. A často vás vytočí do běla, když váš protějšek něco nepochopí nebo neudělá tak, jak jste si představovaly.

Také to znáte? I vy jste přesvědčené, že si rozumíte i beze slov? Uvědomte si, že ačkoli se muži mnohdy snaží, jsou to pořád jen muži. A čtení myšlenek vážně neumí. Proto nezapomínejte ve vztahu komunikovat – vždyť komunikace je základ!

Upadli jste do společného stereotypu

Mít v životě nějaké jistoty my ženy zkrátka chceme a vyžadujeme. Často se ale z potřeby mít věci jisté stane nudný stereotyp. Velmi rychle sklouzneme do takového způsobu života, ve kterém je každý den jeden jako druhý.

A to je chyba, která dokáže položit na lopatky i dlouhodobý vztah. I tady je potřeba pracovat na nových vzpomínkách a společných zážitcích. Když se budete dokolečka mota v kruhu a nic nového společně nezažijete, pak se jeden vedle druhého brzy unudíte. A asi víte, jak to ve finále dopadne, že ano?

Tip: Přečtěte si také, jaké jsou nejčastější úskalí společného bydlení s partnerem.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama