Víte, z jakých důvodů se ženy nejčastěji vyhýbají sexu?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Důvodů k odmítnutí sexu v dlouhodobém vztahu může být spousta. Někdy jde o zdravotní problém, jindy o nespokojenost, ale třeba i o formu trestu. Víte, jaké jsou nejčastější důvody odmítání sexu ve vztahu?

Proč se ženy někdy vyhýbají sexu?

Sex po pár měsících vztahu vypadá jinak než po letech. Život nám komplikuje mnoho událostí a situací, jako jsou nemoci, stres, vyčerpání. A s tím se obvykle v dlouhodobém vztahu počítá. Existuje však i několik dalších situací, v nichž se ženy sexu vyhýbají. A jaké jsou nejčastější důvody?

Když je žena naštvaná a zklamaná

Zklamání, ale i naštvání patří k častým příčinám toho, že žena odmítá sex. Pak se vymlouvá na bolesti hlavy a podobně. V těchto chvílích je však lepší jednat narovinu a říct, co se děje. Ženy jsou emotivnější než muži. A když jsou naštvané, na nějaké postelové dobrodružství nemusí mít vůbec chuť.

Když se jedná o trest

Sex se ve vztazích často stává odměnou, bohužel i trestem. Ačkoliv jde o chování, které je dle evolučních biologů zcela přirozené, rozhodně není rozumné a dospělé. Sex má být příjemný pro oba, mělo by jít o něco, na co se oba těšíte. A to, že jej použijete k manipulaci, ničemu neprospěje.

Pokud se sebou není žena spokojená

Pokud se sebou není žena spokojená a sama sobě se zrovna nelíbí, určitě mít chuť na večerní radovánky mít nebude. Sexuální dysfunkce jsou spojovány s nespokojeností s vlastním tělem.

Nedostatek blízkosti

Jak jsme řekli, ženy jsou emotivní. A pokud z vaší strany necítí blízkost a intimitu, proč by si vás k sobě měli pouštět? Pokud mají ženy pocit, že se od vás vzdalují, tento pocit se bude prohlubovat.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama