Víte, jak správně nanášet parfém? Pozor na časté chyby

Gynex

Reklama

Už se vám někdy stalo, že jste si udělaly radost luxusním parfémem, jehož pořizovací cena by se dala přirovnat týdennímu rodinnému rozpočtu na jídlo a poté byly zklamané, že nevydržel vonět tak dlouho, jak jste očekávaly?

Takové zjištění opravdu dokáže naštvat. Ráno si dopřejete bohatou dávku oblíbené vůně v domnění, že s ní budete okouzlovat všechny, které během dne potkáte. Když ale o hodinu později zjistíte, že po parfému nejsou ani památky, pak je celkem logické, že vás to vytočí. A přitom ten parfém stál takových peněz!

Chcete krásně vonět celý den?

Jak je možné, že kolegyně z práce krásně voní celý den a kdykoli kolem vás projde, ucítíte její silný parfém? Proč vaše vůně vyprchá během jediné hodiny? Možná si tyhle otázky pokládáte také a stále dokola.

Jednou z možností je, že kolegyně z práce parfémem plýtvá a leje ho na sebe pokaždé, když projde okolo kabelky, ve které je parfém schovaný. Druhou možností je, že zná triky, díky kterým lze prodloužit intenzitu oblíbené vůně. A vy tyhle triky můžete znát taky!

Mastná pokožka je v tomto případě výhodou

Jen málokterá žena by dobrovolně chtěla mastnou pokožku. Možná vás to překvapí, ale mastnější pleť je v případě použití parfému brána spíše jako výhoda.

Pokud máte od přírody pokožku spíše suchou, pak se snadno stane, že vámi použitý parfém nebude vonět tak dlouho, jak byste si přály. Přitom je tak snadné použít třeba trošku vazelíny nebo pleťového mléka, se kterým promastíte pokožku v místech, na která nanášíte parfém. Uvidíte, že pak bude vonět mnohem déle a mnohem intenzivněji.

Žádné tření zápěstím o sebe

Nanášíte si parfém na zápěstí, protože víte, že právě tahle část vašeho těla je jednou z těch, kde si ostatní všimnou vaší omamné vůně? A děláte tu chybu, že o sebe zápěstím po aplikaci parfému třete v domnění, že tak rozvinete jeho vůni?

V tom případě už to příště nedělejte. Mnoho žen si myslí, že díky tomuto rádoby triku bude jejich parfém cítit déle, ale je tomu spíše naopak. Proto příště žádné tření!

Parfém patří i do vlasů

Když už jsme se zmínili o místech, na která se parfém nanáší, aby jeho vůně byla krásně cítit co možná nejdelší dobu, pak nesmíme zapomenout zmínit vlasy. I tam totiž parfém patří – i když samozřejmě v malém množství.

Možná vás nikdy nenapadlo nanést trochu parfému i do vlasů. Aplikovat jej na zápěstí nebo na klíční kost? To je pro většinu žen samozřejmostí. Proč ale ne také do vlasů? Stačí nastříkat menší množství vůně na hřeben a vlasy s ním učesat. Budete se divit, co to dokáže!

Méně je někdy více

Ačkoli si přejete, aby o vašem parfému, který byl k tomu všemu ještě pořádně drahý, věděl úplně každý, s kým se během dne potkáte. Vždy ale pamatujte na známé pravidlo, že méně je někdy více. Nesnažte se intenzitu parfému dohnat tím, že ho na sebe budete doslova lít – místo omamné vůně, za kterou se každý se zájmem otočí, by se totiž snadno mohlo stát, že budete ostatním lidem kvůli sílě vůně spíše na obtíž.

Tip: Používáte peeling na obličej? Máme pro vás tipy, jak ho správně aplikovat.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama