Vision board aneb nástěnka, která plní sny

Zdroj: Pixabay.com

Gynex

Reklama

Spousta úspěšných lidí má jedno společné – a tím je zaměření pozornosti na věci, kterých chtějí dosáhnout. Nezáleží na tom, zda jde o sportovce, podnikatele nebo různé kreativce. Každá z těchto osob ví, co chce a kam směřuje. A v tom jim může pomoct vision board.

Lidský mozek umí přijímat velké množství nejrůznějších informací. A to s pomocí všech dostupných smyslů. Právě vizuální stimulace je velmi účinným způsobem, jak můžeme zaměřit svoji pozornost na věci, které jsou naším cílem. A to zejména proto, že v nás vizualizace umějí probudit emoce.

Obrázky i afirmace zde mají svoje místo

Vision board je jakousi nástěnkou vašich vizí, tvořit ji může koláž nejrůznějších obrázků a fotografií, klidně i afirmací vašich snů. Přidat můžete také svoje oblíbené citáty či motto. Jde o jednoduchou a skvělou metodu, skrze niž můžete zaměřit svoji pozornost na to, čeho chcete dosáhnout. Nástěnka ve vás evokuje pocity touhy po jejich dosažení.

Díky této nástěnce se vaše sny a cíle stanou hmatatelnými a jasnými. Obrázky a afirmace, které u nástěnky použijete, budou stimulovat vaše podvědomí a vybičují vás k tomu, abyste udělali správná rozhodnutí a kroky potřebné k tomu, abyste si své sny splnili. Pobavte se se svými nejbližšími, třeba budou některé vaše sny stejné, můžete se vzájemně podporovat.

Měli byste se cítit příjemně a šťastně

Je však velmi důležité, abyste se při pohledu na svoji vision board cítili příjemně a šťastně, rozhodně by pro vás neměla být demotivující. Měla by vás naplnit pocity podobnými těm, které budete cítit, když se vám váš sen vyplní. Prožívání intenzivních a pozitivních pocitů je pro vás důležité. Vision board může mít jakoukoliv podobu – od obrázku na lednici po velkou koláž na stěně. A jak si ji můžete vyrobit?

Zdroj: Pixabay.com

Jak na výrobu vision board?

  • Jaké jsou vaše cíle – Také patříte k lidem, kteří vědí, co v životě nechtějí, ale naopak netuší, co opravdu chtějí? V tom případě buďte výjimkou a ujasněte si, co chcete. Vaše myšlenky, které si utřídíte, můžete pak převézt do hmotné podoby v podobě nástěnky.
  • Obrázky, které inspirují – Sbírejte různé časopisy z různých oblastí a z nich si vybírejte obrázky, které vás zaujmou, které vás budou inspirovat. Po inspiračních obrázcích se podívejte také na internetu.
  • Fotografie a afirmace – Obrázky z internetu doplňte o fotky sebe a těch, které milujete. Klidně přidejte fotky těch, s nimiž se chcete setkat. Přidejte i afirmace. Afirmace jsou pozitivní prohlášení, která jsou formulovaná v přítomném čase bez podmiňování. Například: bydlím v krásném domě, mám skvělého přítele, úžasnou rodinu. Klidně přidejte slova, jako jsou štěstí, láska, důvěra.
  • Připravte si materiál – Nyní si kupte nástěnku nebo velký kus kartonu. Na něj můžete začít své sny a vize přilepovat a psát.

Vision board je skvělým způsobem, jak si můžete ujasnit, co od života chcete. Jak by podle vás ideální vision board vypadala?

Tip: Přečtěte si také, jak se správně obléct na pohovor? Máme pro vás pár tipů.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama