Víme, jak byste měli přemýšlet o penězích a ušetřit

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Když víte, jak na to, vydělávání peněz se může stát hrou. Ženy ji však hrají úplně jinak než muži. Často kvůli tomu, že se jí nevěnují správě a dostatečně. Chcete mít větší pořádek ve svých financích? Pak vám řekneme, jak na to.

Musíte být na prvním místě

Ženy často pečují o blaho lidí kolem sebe, ale na sebe samotné obvykle zapomínají. A to je potřeba změnit, protože není nic špatného na tom být občas trochu sobec. I proto řekněte ne práci zadarmo, prostě to nedělejte. Pokud pomůžete nezištně rodině, je to v pořádku. Ale vše má své hranice. A hlavně cenu.

Správa financí: Udělejte si na ni čas

Zlepšení finanční gramotnosti není nikdy na škodu. Mnoho věcí se můžete dozvědět z knih, internetu, ale i různých kurzů. Pomoci vám může také finanční poradce, ale toho vybírejte pečlivě. Jsou poradci, kteří vám opravdu poradí dobře, ale pak jsou takoví, kterým jde hlavně o provize, které dostanou za sjednání nejrůznějších zbytečností. 

Dále byste měli zjistit, jaké jsou vaše příjmy a výdaje. Jsou vaše výdaje vysoké? Pak se podívejte, kde můžete ušetřit.

Nekupujte si zbytečnosti

Ženy utrácejí za vytváření pohodlí, ale zanedbávají snahu vytvořit si bohatství. A to je důvod, proč ženy nakupují mnoho věcí do domácnosti, zatímco muži nekoupí nic jiného než potraviny na pravidelném nákupu, kde se v placení střídáte také. Zbytek svých peněz pak často vkládají do investic.

Naučte se rozlišovat potřeby a přání. Nekupujte zbytečnosti.

Zachovejte si nezávislost – i ve vztahu

Vlivem rozchodu či rozvodu se dva platy najednou změní v jeden. A to je pro mnoh žen fatální. I proto se snažte budovat si dostatečný příjem, ať už vztah máte, nebo nemáte. Díky tomu nebudete rozhozeni, když vám partnerské soužití nevyjde. Nestane se, že nebudete mít dostatek peněz.

Začněte spořit a investovat

Přemýšlejte nad tím, jak můžete své peníze zhodnotit. Můžete investovat nejrůznějšími způsoby. Současně byste měli také spořit – a vytvořit si tak finanční rezervu, která vám pokryje výdaje v případě finančního výpadku.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama