Top 8 nejfotogeničtějších míst v ČR

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Rádi si uchováváte vzpomínky na hezké zážitky v podobě fotografií? Z každé své cesty se vracíte s hromadou fotek? Pak se s námi podívejte na 8 nejfotogeničtějších míst v České republice. A nezapomeňte se nám pochlubit svým oblíbeným.

Stezka Valaška – krása na Pustevnách

Stezka Valaška je nadzemní panoramatická stezka o délce 610 metrů, lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů, zbytek je tvořen chodníkem na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Její součástí je skleněná plošina a závěsný chodník. Jedná se o místo, na kterém bude každá fotka vypadat dokonale.

Kolonáda Reistna u Valtic

Pokud toužíte po romantických fotografiích, neměla by vaší pozornosti uniknout kolonáda u Valtic. Je to monumentální klasicistní stavba, kterou nechal postavit Josef I. z Lichtenštejna jako vzpomínku na své zesnulé předky. Na otce Františka Josefa I. a na bratry Aloise I. Josefa a Filipa Josefa. 

Romantický Dolský mlýn v Českém Švýcarsku

Romanticky vyhlížející Dolský mlýn najdete na soutoku řeky Kamence a Jetřichovické Bělé, je to zhruba 1,5 km od obce Kamenická Stráň a 3 km od obce Jetřechovice. Mlýn se nachází v národním parku České Švýcarsko a uchvátí vás svým romantickým duchem.

Areál Dolní Vítkovice

Pokud oceníte krásu industriálních prostorů, neměly by vám uniknout Dolní Vítkovice. Je to bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysoké pece Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a turistickým cílem lidí, konají se zde i nejrůznější hudební festivaly.

Visutý most přes údolí na Dolní Moravě

Na Dolní Moravě najdete světový unikát – Sky Bridge 721. Je to nejdelší visutý most pro pěší na světě, spojuje dva hřebeny hor. Lávka je dlouhá 721 metrů a procházet se na ní můžete ve výšce 95 metrů nad zemí.

Český Hobitín v Orlických horách

Neobvykle roztomilé fotky můžete nafotit v Českém Hobitíně. Je to malá hobití vesnička, kterou navrhl a vlastníma rukama postavil Svatoslav Hofman na svém pozemku, který je obdivovatel příběhů J. R. R. Tolkiena. Jsou to kulisy k filmu Stíny Kraje, nikoliv komerční atrakce.

Průhonický park

Krásná a pohádková zahrada na vás čeká pouze pár kilometrů od Prahy. Průhonický zámecký park je jeden z největších přírodně krajinářských parků v Evropě, jeho rozloha je 240 hektarů. 

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama