Tipy pro malou postavu. Víme, jak můžete vypadat vyšší

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Ačkoliv můžete problémy s přebytečnými kily vyřešit zdravou stravou a pohybem, s malým vzrůstem toho moc nevymyslíte. Vyšší postavu vám totiž nevyčaruje ani plastický chirurg. Naštěstí pro vás – existuje hned několik triků, které vám mohou vaši postavu prodloužit alespoň opticky.

Správně vybrané oblečení toho dokáže udělat s vaší postavou hodně – můžete skrýt větší bříško, zvýraznit prsa, vyrýsovat siluetu, ale také zdůraznit vaše přednosti a skrýt nedostatky. Chcete vyrůst o pár centimetrů, alespoň na pohled? Pak využijte těchto jednoduchých triků.

Svislé proužky

Jestli hledáte motiv, který by ve vašem šatníku neměl chybět, jsou to stoprocentně svislé pruhy. Ty vás totiž opticky prodlouží i o několik centimetrů. Do vodorovných pruhů však nechoďte, ty rozšiřují. Doporučujeme vám pořídit si šaty, které budou projmuté v pase, škodu neuděláte ani s modelem v midi délce. Kromě šatů můžete svůj šatník obohatit o pruhované kalhoty.

Tip: Přečtěte si také, jaké jsou trendy v oblékání pro rok 2021

Džíny s vysokým pasem jako dobrý kamarád

Vybrat džíny, které budou padnout jako ulité, je pro většinu žen těžké. Pokud nechcete, aby vám ty vaše koupené v konfekci musela přešívat zkušená švadlena, podívejte se do různých internetových obchodů – a zaměřte se zejména na kolekce petite, což jsou kolekce určené přímo pro drobné postavy. Kupujte si džíny s vysokým pasem.

Zdroj: Freepik.com

Jaká sukně je ideální?

Stejně jako džíny, tak i sukně volte takové, které budete mít do pasu, nikoliv na bocích. Nemusíte se bát ani prodloužených délek. Pokud takovou sukni doplníte o kratší top a vysoké podpatky, budete vypadat vyšší, než ve skutečnosti jste. Padnout vám budou také kousky s rozparkem. Kromě jemných vzorů vám doporučujeme i jednobarevné outfity.

Tip: Víte, co vám opravdu sluší? Máme pro vás připraveny tipy pro každou postavu.

Dobrý top je krátký top

Co se týče svršků, které budete nosit, dávejte přednost zejména kratším střihům. Například crop topy se hodí jak k sukním, tak i k džínům s vysokým pasem. Pokud nechcete odhalovat svoji kůži, můžete si pořídit stylové body, případně klasické tílko. To ale vždy zakasejte. Sázkou na jistotu je top s výstřihem, ideálně s véčkovým, který prodlouží vaši šíji.

Doplňky pro menší ženy

Když už mluvíme o doplňcích pro ženy nižšího vzrůstu, jistě vás také jako první napadly podpatky. Jestliže nejste milovnicí vysokých jehel, můžete sáhnout po kouscích, s nimiž budete mít větší stabilitu – buď volte lodičky na blokovém podpatku, nebo sandálky na klínku. Postavu protáhnou také visací náušnice.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama