Tipy na zdravé limonády

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Máte rádi limonády, ale nechcete je neustále kupovat? Chcete zdravější variantu nápojů? Přinášíme vám několik tipů, jak si můžete takovou zdravou limonádu připravit doma! 

Pitný režim je potřeba dodržovat celý rok, ale kdy jindy než v létě si vychutnat osvěžující limonády? A navíc ty, které budou vyrobené doma? Takové jsou rozhodně zdravější než kupované a dost možná si na nich i více pochutnáte. Existuje nespočet variací a možností, jak limonády připravit. 

Domácí limonáda je chutnější

Domácí limonády se hodí jak na běžnou konzumaci, tak i na oslavy. Nejen proto, že dobře chutnají, ale také proto, že mohou i skvěle vypadat v ozdobných džbáncích či skleničkách.

Rozhodně byste měli pít méně sladkých nápojů, protože po sladkých je větší žízeň, tu nejlépe zažene čistá voda, případně čaj – můžete si připravit ledový. Skvělá je i přírodně ochucená voda.
Sladké nápoje tělu neprospívají, navíc zvyšují váš denní příjem kalorií. Na to musí myslet zejména ti, kteří se snaží hubnout. 

Recepty na domácí limonády

Okurková limonáda

Okurka v limonádě? Připadá vám tato kombinace zvláštní? Tak ji nejprve vyzkoušejte, překvapí vás.

Stačí vám jedna okurka, citron a čistá voda.
Máte dvě možnosti, okurku loupat či neloupat. Neloupaná může být lehce hořká. A znovu máte dvě možnosti přípravy. První je, že okurku rozmixujete, přilijete citronovou šťávu a zalijete vodou. Máte hotovo. Druhá varianta je, že obě suroviny nakrájíte na plátky a dáte do vody. Voda se tím ochutí a zároveň to bude vypadat hezky. Na dochucení můžete přihodit lístky máty. 

Malinová limonáda

Kdo by odolal sladké malinové limonádě? Nikdo! Tak ji pojďme vyzkoušet, je jednoduchá.

Připravte si maliny, citron, bylinku – třeba mátu nebo bazalku. Můžete přidat i okurku.
Opět můžete vše rozmixovat a rozředit vodou, nebo maliny lehce pomačkejte, nakrájejte citron a případně okurku, vložte do vody a nechte odstát. Vynikající a osvěžující limonáda je na světě.

Levandulová limonáda

Že jste ještě o levandulové limonádě neslyšeli? Je výtečná, pojďte ji zkusit taky!

Připravte si hrst čerstvých květů nebo velkou lžíci sušených, třtinový cukr, citron a vodu.
Levanduli dejte do vody, tu přiveďte k varu a krátce (asi pět minut) povařte. Nechte odvar odstát, poté ho slijte. Do tohoto sirupu přidejte další vodu dle chuti a citrony a úžasná limonáda je tady. Je to netradiční osvěžení, navíc má zklidňující účinek.

Čistá voda je vždy základ. A do vody můžete namixovat, co zrovna máte doma. Nebo můžete nakrájet na plátky a nechat louhovat. Čím déle, tím výraznější bude výsledná chuť. Můžete si pohrát s kombinacemi a objevovat nové chutě.
Základ je citron, okurka, ovoce – jahody, maliny, ostružiny, borůvky, můžete použít i exotické, například mango. 

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama