Tipy na dovolenou s dětmi v Česku

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Chcete strávit příjemné chvíle s celou rodinou, načerpat energii a získat nové zážitky? Inspirujte se našimi tipy na atraktivní místa po České republice, ze kterých si vyberou malí i velcí.

Zoopark Zájezd

Ve Středočeském kraji (nedaleko města Kladna) se nachází krásná miniaturní ZOO, která má přes 40 druhů exotických a domácích zvířat. ZOO byla zpřístupněna roku 2009 a pyšní se například unikátní expozicí terária, kde poznáte nespočet druhů vzácných plazů, žab či leguánů. 

Pro děti je zoopark skvělou volbou, jelikož je situován do dvou částí. V horní ZOO žijí převážně exotické druhy, konkrétně lemuři, surikaty, papoušci nebo draví ptáci. Dolní část je obohacena o kontaktní zookoutek, kde si vaše děti mohou zakoupit krmivo a být přímo ve výběhu ovcí, koz, králíků a morčat. Zblízka mohou vidět také lamy, velbloudy a klokany. Po celý rok se zde připravují zábavné programy, naučná setkání, komentované prohlídky a soutěže pro děti i celé rodiny.

Mirakulum

Zábavní park se nachází v Milovicích nad Labem a jeho plocha činí 12 hektarů. Nabízí velké množství atraktivních prvků, kontaktní ZOO, lesní hřiště, prolézačky, podzemní chodby, obří houpačky, lanová centra a mnoho dalšího. Užijí si zde děti až do 15 let, Mirakulum pro ně bude splněný sen. V areálu je možné uspořádat také rodinnou oslavu, piknik a nechybí zde ani stánky s občerstvením. Vaše ratolesti se zábavnou formou dozví zajímavosti o rostlinách i zvířatech a pro otrlejší jedince je připraven tankodrom o délce 2 km. 

Kunice

Malebná obec Kunice se rozkládá jihovýchodně od hranic Prahy. Zámek Berchtold, jehož první zmínky pochází již ze 14. století, čítá stálou expozici hradů, zámků a v neposlední řadě zde objevíte tzv. dětský ráj. V přímém okolí zámku je velká zahrada, kde jsou k vidění různá pohádková stvoření (čerti, skřítci a další), trampolína, soutěže a mnoho dalších zajímavostí pro děti i rodiče. V areálu je vybudován také hotel, jehož kapacita je 85 lůžek, sport centrum či restaurace Kouzelná zahrada. Kunická příroda je opravdu krásná, nezapomeňte si proto dopřát výlet po naučné stezce a v letních měsících se máte možnost osvěžit v místním rybníku Žlábky.

Dinopark Vyškov

Kdo by ho neznal? Vzdělávací park plný modelů prehistorických zvířat doplněný o denní hvězdárnu, paleontologické hřiště, adrenalinový DinoBike a občerstvení ve stylu druhohor, to vše a ještě více vás na tomto místě čeká. Design parku odkazuje na filmy Jurský park a jeho zdařilé pokračování Jurský svět. Součástí parku je i 4D kino a unikátem světového významu je živá rostlina Wollemia Nobilis, druh pravěké borovice, která na Zemi rostla již před 175 miliony let. 

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama