Taneční filmy budete milovat. Které by vám neměly uniknout?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Chcete dodat šťávu kterémukoliv filmu, který kdy byl, je a bude natočen? Pak k němu přidejte tanec. Ten filmu dodá zábavu, vášeň, ale také napětí. A dnes vám přineseme několik zajímavostí o těch nejlepších tanečních filmech, které jste kdy mohli vidět.

Každý zažil při sledování tanečního filmu chvíli, kdy si představoval, že je na parketě místo filmového hrdiny on. Tyto filmy jsou známější tím, že jsou často dějově jednodušší, to však neznamená, že jsou horší. Které taneční filmy se zapsaly do dějin?

Bez kalhot: Poslední tanec

Pokud milujete taneční filmy, kde není nouze ani o vášnivé scény a do poloviny svlečená těla, je tento film tím pravým pro vás. Je o mladém muži, který pracuje jako dělník, dříve býval striptérem. Když dostane možnost vydělat si slušné peníze, pustí se do toho. Najme si ho bohatá žena, aby v jejím divadle sestavil úchvatnou show. Samozřejmě plnou tance.

Pomáda

Pomádu s Johnem Travoltou viděl snad každý. Věděli jste, že Pomáda patří k nejvýdělečnějším hollywoodským muzikálům? Příběh prázdninové lásky Sandy a Dannyho, kteří se náhodou potkají ve stejné škole, si zamilovali všichni. 

La La Land

Tento romantický příběh je o nadějné herečce a jazzovém muzikantovi. Oba se nejprve vzájemně podporují ve svých snech, nakonec se ale oddají svým vlastním ambicím. V tomto muzikálu najdete mnoho skvělých písniček, ale i hromadu tance. Ačkoliv se oba hlavní herci snažili ze všech sil, na některé scény byli použiti profesionální tanečníci.

Mamma Mia

Naši dnešní inspiraci uzavře muzikál Mamma Mia, v němž hraje Meryl Streep. Tančí se zde na skvělé písničky od skupiny ABBA, navíc se děj odehrává na řeckém ostrově. Vše začíná tím, že se mladá dívka bude vdávat. A protože chce mít na své svatbě i otce, rozhodne se pozvat rovnou tři adepty. A proč? Protože neví, který z nich je onen vysněný rodič.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama