Stydíte se za celulitidu? Zbavte se pomerančové kůže díky osvědčeným radám

Gynex

Reklama

Nepěkné ďolíčky na kůži trápí mnoho žen. A rozhodně neplatí, že se pomerančová kůže týká pouze baculek a žen, které mají nějaká ta kila navíc – i hubené ženy se kolikrát stydí za celulitidu, ačkoli by ji právě u nich nikdo nečekal. Ptáte se jak se zbavit celulitidy? Máme pro vás osvědčené rady.

Celulitida je problém, který my ženy řešíme dnes a denně – stačí se podívat do zrcadla a nepěkné ďolíčky nám rázem připomenou, že je na našem těle minimálně jeden nedostatek.

Celulitida trápí cca 93 % žen

Zaskočilo vás tak vysoké číslo? Statistiky jasně bourají předsudky o tom, že pomerančová kůže je problém týkající se pouze obézních žen.

Většina lidí si myslí, že celulitida je pouze estetický problém. Jasně, nevypadá hezky a my ženy se za ďolíčky v kůži stydíme. Pravda je ale taková, že celulitida je problémem nejen estetickým, ale i zdravotním – hrbolky a ďolíčky na kůži mohou způsobit například onemocnění nohou (otoky, křečové žíly, bércové vředy).

Pojďme si společně prozradit, co na ni funguje a jak se zbavit celulitidy jednou pro vždy!

Tip: Zjistěte, jak strie vznikají a jaká je nejlepší vhodná léčba

Jak se zbavit celulitidy s vůní kávy

Kdo by odolal šálku výborné a nádherně vonící kávě, viďte? Tomuto nápoji většina z nás naprosto podlehla a některé z nás si bez kávy dokonce neumí představit jediný den.

Kromě toho, že si na kávě můžete pochutnat kdykoli během dne (zejména po ránu, aby nás pořádně nakopla a nastartovala, že?), můžete jí využít i v boji celulitidě. A přiznejme si upřímně, že pomoc to bude opravdu voňavá, mňam!

Celé tajemství se skrývá v kávovém peelingu, který si snadno vyrobíte doma a dokonce za pár kaček. Stačí smíchat kávovou sedlinu s kokosovým olejem a hrubozrnnou mořskou solí – množství dejte bajfik očko, podle potřeby přidávejte jednotlivé suroviny. Směs poté krouživými pohyby vmasírujte na postižená místa (zadeček, stehna…) ideálně ve vaně, aby byla pokožka vlhká. Po aplikaci jednoduše opláchněte.

Slyšely jste o suchém kartáčování?

Ne – opravdu tím nemáme na mysli kartáčování vlasů, což vás možná napadlo jako první, když jste si přečetla termín suché kartáčování. V tomto případě jde totiž o metodu, která vás může zbavit nechtěné pomerančové kůže.

Co je suché kartáčování vlastně zač? Možná jste o tomto pojmu nikdy neslyšela, a tudíž nevíte, co si pod ním máte představit. Jde o příjemné spojení 2v1 – nejenže pokožku namasírujete, ale zároveň se zbavíte estetického nedostatku, který vás trápí.

Kartáč k tomuto účelu seženete v drogerii. Následně s jeho pomocí budete jemnými krouživými pohyby masírovat postižená místa. Poté pokožku promažete hydratačním krémem – doporučit můžeme produkty s obsahem retinolu, který podporuje tvorbu kolagenu. Suché kartáčování můžete provádět klidně každý den, dojde při něm k eliminování hromadících se toxinů v tukové tkáni.

Tip: Zjistěte také, proč by měla být matcha součástí vašeho života a její blahodárné účinky

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama