Stres a jak se s ním vypořádat – tipy, které vám pomohou

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Stres – všudypřítomný problém, s nímž se za život setká každý z nás. Zatímco někdo stres zažívá zejména v souvislosti se svým zaměstnáním, jiný se stresuje kvůli své rodině, partnerům. Trápí stres i vás? Pak vám přinášíme hned několik tipů na to, jak se s ním můžete vypořádat.

Jak zvládat stres: přijměte to, co nezměníte a převezměte otěže

Téměř každý problém má své řešení. Pokud budete pasivní a budete se modlit, aby se vše vyřešilo samo, protože budete propadat pocitu, že s problémem nic nemůžete udělat, váš stres bude ještě horší. Ztratíte totiž pocit kontroly – a právě to je jedna z hlavních příčin stresu.

Ano, někdy situaci nezměníte. V tuto chvíli se s daným faktem musíte smířit a soustředit se na věci, nad nimiž naopak kontrolu máte. Pokud ráda zahradničíte, ale v práci vás stresuje nepříjemný kolega, vypněte a jděte na zahrádku.

Jak se zbavit stresu: Buďte aktivní

Aktivita vás sice vašich problémů nezbaví, ale může vás přivést na jiné myšlenky. Třeba nakonec zjistíte, že to, co se zdálo na první pohled neřešitelné, řešení má. Pokud začnete propadat stresu, jděte cvičit, projděte si, zaplavte si. Ačkoliv stres nezmizí, bude o hodně menší než předtím. Pohyb vyčistí vaši hlavu, pomůže vám srovnat se s vašimi emocemi. Pokud nechcete sportovat, můžete zkusit pomáhat jiným.

Jak odbourat stres: Stanovte si cíle

Jednoznačná odpověď na otázku, jak se zbavit stresu, neexistuje. Vždy je to jen a jen na vás a na tom, abyste vyzkoušela, co pomáhá právě vám. Zkuste si stanovit jasné vize a cíle – doma i v zaměstnání a snažte se je naplňovat. Nedávejte si nereálné cíle, ale menší, které zvládnete s přehledem plnit a radovat se z nich. I to vám pomůže v boji proti stresu.

Náš tip: V boji proti stresu vám může pomoci aromaterapie.

Buďte pozitivní

Ono se to snadno řekne, abyste byla pozitivní ve chvíli, kdy vám je opravdu špatně. Zkuste na to však jít pomalu a postupně. Zkuste si na konci každého dne sepsat tři věci, které jste v daný den udělala dobře, které vás potěšily. Napište si, za co jste vděčná. Pokud zažíváte chronický stres, nebude to zpočátku snadné, ale zkuste se zaměřit klidně i na maličkosti. Vyrostl na vaší pokojovce další lístek? Napište si to, pokud vás to potěšilo. Vyspala jste se dobře? Napište si to.

Stres je všude, ale vždy proti němu lze bojovat. Protože tam, kde je vůle, je také cesta. Jak bojujete proti každodennímu stresu vy?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama