Spálilo vás sluníčko? Víme, jak můžete ulevit svojí pokožce

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

I když víte, že byste se měla na sluníčku mazat krémem s SPF faktorem (jednoduše opalovacím krémem), může se stát, že zapomenete. A neštěstí v podobě červené a pálící pokožky je na světě. Spálená ramena, ale i další části těla, mohou pálit srovnatelně s tím, jako byste se spálila při vaření. Jen na mnohem větší ploše. I proto pro vás máme hned několik tipů na to, jak ulevit spálené pokožce.

Vaječný bílek a spálená pokožka

Ačkoliv to nezní nijak přitažlivě, syrový vaječný bílek dokáže ulevit spálené pokožce. Kůži dokáže nejen zchladit, ale také zklidnit. A jak ho použít? Jednoduše! Namažte na postižené místo a nechte působit několik minut. Poté opatrně setřete za pomoci vlažné vody.

Aloe vera a spálená pokožka

Aloe vera je léčivá rostlina, kterou můžete použít téměř na jakýkoliv problém. I proto je hojně využívaná jak v kosmetickém, tak i farmaceutickém průmyslu. Aloe vera spálenou pokožku zchladí a zklidní. Pěstování této rostliny je jednoduché, její použití ještě víc – stačí odříznout kus listu a spálená místa namazat šťávou z aloe.

Bylinky a spálená pokožka

Dalším způsobem, jak ulevit spálené pokožce, jsou obklady z bylinek. Na zklidnění a ochlazení spálených míst je ideální máta, která funguje protizánětlivě. Dále můžete vyzkoušet heřmánek, případně zelený čaj. Z těchto bylinek si udělejte výluh, nechte ho vychladit a použijte ve formě obkladu. 

Mléčné výrobky a spálená pokožka

Pokud se spálíte na slunci, můžete sáhnout také po mléčných výrobcích, které mají uklidňující a hojivé účinky. Vyzkoušet můžete tvaroh, mléko, ale i probiotický jogurt. V takovém jogurtu najdete živé probiotické kultury a enzymy, které vám pomohou s léčbou vaší pokožky. Vychlazený jogurt nebo tvaroh namažte na pokožku a nechte působit, dokud nezteplá. Poté smyjte vlažnou vodou. Použít můžete také mléko, do kterého namočíte hadřík a uděláte si z něj obklad.

Pitný režim a spálená pokožka

Pokud chcete léčit spálenou pokožku od slunce ve sprše, moc si nepomůžete. Voda vám ale pomůže zevnitř. Tělo potřebuje dostatek tekutin kvůli chlazení organismu. A ve chvíli, kdy bojuje tělo se spáleninou, se pomoc navíc hodí. Pijte vodu s obsahem draslíku a sodíku. Jde o dva minerály, které se v horku vylučují ven rychleji – jako součást potu. Nepijte vodu s ledem, ta tělo ve výsledku zahřeje ještě víc. 

V případě, že se spálíte, pobývejte co nejvíc ve stínu. Hodně pijte, mažte se ochranným krémem a noste lehké a prodyšné oblečení. V případě zimnice a horečky vyhledejte lékaře. 

Spálená pokožka není ničím příjemným, ale minimálně jednou za život se spálí každý z nás. Jak se spálenou pokožkou bojujete vy?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama