Skřípe vám to ve vztahu? Odhalte příčinu a odstraňte ji!

Gynex

Reklama

Hádky a neshody řeší ve vztahu snad úplně každá dvojice. A je přitom úplně jedno, jestli jsou spolu partneři dva roky nebo deset let. Nad každým vztahem se tu a tam zatáhnou mračna a začne pršet. Není reálné, aby bylo pořád vše zalité veselým sluncem.

Problém nastává v případě, kdy se z občasné výměny názorů stane pravidlo. Když se začnete s vaším partnerem hádat stále častěji, až se stane, že se hádáte každý den. Tehdy je potřeba mít se na pozoru a začít nastalou situaci řešit.

Pokud vám to ve vztahu skřípe a vy cítíte, že je něco špatně, je na čase odhalit příčinu vašich neshod a častých hádek. A pak tuhle příčinu jednoduše zlikvidovat!

Neklape vám to v posteli

Snad každý ví, že sex je jedním ze základních pilířů každého spokojeného vztahu. Jakmile to začne drhnout v ložnici, je velice pravděpodobné, že se problémy objeví mezi partnery i v běžném životě. Po sexuální stránce to mezi dvěma lidmi zkrátka musí šlapat.

Pokud vám to v ložnici poslední dobou moc nejde, je na místě na tom zapracovat. Možná má každý z vás jiné představy. Možná se neshodujete ve svých požadavcích.

Ať už je to tak či onak, je potřeba o tom mluvit. Otevřeně. Ačkoli vztah není postaven jen na sexu, je pro něho velmi důležitý. Chce to proto problém řešit a to zavčasu.

Řešíte peníze

Především u dlouhodobých vztahů jsou jedním z nejčastějších důvodů pro neshody a hádky mezi partnery finance. A to nejen jejich případný nedostatek, ale také rozhodování, do čeho se investují, co se koupí či naopak ne nebo dokonce, kdo z partnerů do společné kasičky přispívá větším dílem.

Hádáte se s vaší drahou polovičkou právě kvůli penězům? Hned na začátku je potřeba mít jasno, jestli peníze půjdou na jednu hromádku a nebude se řešit, jestli jsou moje nebo tvoje, nebo jestli si každý z partnerů ponechá svůj účet a o výdaje se budou dělit rovným dílem.

Nedělíte se i domácí práce

V mužích je tak nějak zakořeněna představa, že je úkolem ženy postarat se o domácnost. Jednoduše si myslí, že jsou to právě jejich partnerky, které by měly vařit, žehlit, uklízet. Proto jsou i spory ohledně domácích prací poměrně časté a nepříjemné.

I tady je potřeba domluva. Měli byste si ujasnit, že v domácnosti bydlíte oba dva a je tedy potřeba se o starost o bydlení podělit. Přizpůsobte dohodu svému času a možnostem s ohledem na práci. Nesnažte se jeden druhého do povinností nutit, ale zároveň buďte fér.

Tip: Nebuďte na domácí práce sama a rozdělte si je férově s vaším partnerem.

Žárlíte na sebe

Někdo říká, že je žárlivost ve vztahu potřeba. Najdou se dokonce tací, kteří věří tomu, že kdo nežárlí, ten toho druhého nemiluje. Ať už jste jakéhokoli názoru, možná vám to ve vztahu skřípe právě kvůli žárlivosti.

Stejně jako sex patří mezi základní pilíře vztahu také důvěra. Partneři by si měli důvěřovat a věřit si, jinak je něco špatně. Takový vztah, do kterého se neustále prolíná strach z toho, coby kdyby, nemá světlou budoucnost. Zkuste si o žárlivosti a vzájemné důvěře promluvit.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama