Samoopalovací přípravky? Víme, jak je správně nanášet

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Líbíte se sobě víc, když má vaše pokožka bronzový nádech? Bohužel – sluníčko letos trochu vyčkává. A nějaká exotická dovolená je také v nedohlednu. Naštěstí pro vás je trh plný samoopalovacích přípravků. A my pro vás máme hned několik tipů, jak nanášet samoopalovací přípravky, aby vaše pleť byla krásně bronzová. Vyhnete se tak nevzhledným skvrnám, ale také nepřirozenému odstínu.

Chcete, aby byla vaše pokožka na první pohled krásně bronzová, jako byste se právě před chvílí opalovali na pláži? Sluníčko je ještě za mraky a vám se nechce do solária kvůli škodlivému UV záření? Pak jsou pro vás nejvhodnější volbou samoopalovací přípravky. Jak je ale nanést, abyste na sobě neměli flíčky, nemluvě o odstínu připomínajícím pomeranč?

Pokožku je třeba připravit

Před nanesením samoopalovacího přípravku je třeba kůži připravit tak, aby se přípravek dal co nejlépe rozetřít. Jako první se důkladně oholte, poté proveďte peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky. Předejdete tak nepravidelnému zbarvení vaší pokožky. Na suchá místa, jako jsou lokty či kolena, můžete použít také hydratační mléko.

Tip: Přečtěte si také, jak vybrat vhodný šampon pro vaše vlasy a pečujte o sebe s láskou.

Přípravek musíte protřepat

Na trhu se setkáte se spoustou přípravků – s krémy, oleji, pěnami či spreji. Většina přípravků je vhodná na tělo i obličej, v případě citlivé pokožky však použijte na obličej přípravek k tomu určený. Odstín vybírejte dle svého typu pleti. Krémy a oleje jsou vhodnější pro získání přirozenějšího vzhledu. Pěny a spreje jsou zase výraznější hned po prvním použití. Efekt některých produktů vydrží týden, u jiných jeden den. Každý produkt před použitím protřepejte. Produkty se skládají z více složek, které je třeba promísit, aby vám na těle nevznikaly nevzhledné mapy.

Zdroj: Freepik.com

Pozor na dlaně

Samoopalovací oleje či krémy nikdy nenanášejte holou rukou, jinak vám zůstanou zbarvené dlaně. Minimálně u většiny produktů. Tomu se vyhnete, pokud použijete potřebné pomůcky. U obličeje je to štětec, na zbytek těla použijte speciální rukavici. Přípravek aplikujte krouživými pohyby a rovnoměrně. Rukavici vyperte, štětec omyjte v teplé vodě.

Vlhko a záhyby: jak na to

Pokud přípravek nanášíte po sprše či koupeli, je třeba, abyste se dostatečně osušili. Koupelnu pořádně vyvětrejte, aby v ní nebylo vlhko. Pozor, abyste při použití spreje neušpinili své okolí. Při nanášení postupujte odspodu směrem nahoru. Začněte u nártů (vynechte místa, která se přirozeně neopálí). Pozor na kožní záhyby, klouby a jamky, kde je třeba přípravek rozetřít pořádně.

Tip: Přečtěte si také, jak na večerní péči o pleť a hýčkejte se každý den.

Kdy se můžete vykoupat?

Po nanesení samoopalováku je třeba chvíli počkat – ideálně 20 minut, než zaschne. Poté se dalších 8 hodin nekoupejte, aby přípravek dobře fungoval. Přípravek nanášejte ideálně na noc, pozor na povlečení a pyžamo – mohou se lehce zbarvit.

Používáte samoopalovací přípravky, nebo si raději počkáte na sluníčko?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama