Už se vám někdy stalo, že jste utratily nekřesťanské peníze za luxusní parfém a zatímco ráno při odchodu z domu intenzivně voněl dva metry za vámi, odpoledne po něm nezbylo jediné památky? Inu tak to dokáže opravdu naštvat.
Když už se odhodláme investovat do dražší vůně, určitě chceme, aby byla krásně cítit a to nejlépe po celý den. Není se čemu divit, že nás vytočí, když s parfémem nešetříme, ale už během oběda ho na sobě vůbec necítíme…
Parfém na sebe nemusíte lít po litrech, aby vydržel vonět
Snad každá z nás má za sebou zážitek, kdy kolem ní prošla nějaká cizí žena a naprosto božsky voněla. V takový okamžik nás napadne, jak je možné, že ona tak krásně voní celý den, kdežto náš parfém jako by se vypařil prakticky hned poté, co položíme flakonek zpátky na poličku v koupelně?!
Vysvětlení může být dvojí: buď daná žena pořád tak intenzivně voní, protože má parfém neustále po ruce a pravidelně jím na sebe stříká, nebo zná správné triky, s jejichž pomocí lze zaručit, že parfém aplikovaný ráno bude intenzivně vonět ještě večer.
Kam parfém nanášet?
Na krk, případně na zápěstí – to jsou dvě místa, kam většina žen parfém nanáší vlastně už tak nějak automaticky. Tím pro ně ale výčet míst, kam lze parfém aplikovat, bohužel končí.
Parfém přitom můžete nanášet i na další místa na těle – co třeba do ohbí loktu nebo do vlasů? Právě aplikace vůně do vlasů zajistí, že parfém ucítíte o to déle.
Nemusíte jím samozřejmě vlasy doslova polévat a drahou vůní tak plýtvat, bohatě stačí jen párkrát stříknout. Pokud na sebe oblékáte sukni, můžete mimo výše zmíněná místa parfém nanést také do podkoleních jamek. Rozhodně tím ničemu neuškodíte.
Žádné otírání!
Také děláte tu chybu, že při aplikaci parfému na zápěstí poté třete ruce o sebe? Většina z nás si myslí, že právě tím rozvinou jednotlivé složky vůně a parfém pak bude mnohem intenzivnější.
Ve skutečnosti byste při nanášení parfému měli myslet na tzv. bezdotykové pravidlo, které jasně říká, žádné třetí kůže o kůži – tahle metoda má totiž úplně opačný efekt a místo toho, aby se složky parfému intenzivněji rozvinuly, přestane vůně spíše vonět o to dříve.
Podklad pro parfém je důležitý
Jen málokdo se nad tím zamyslí, ale ve skutečnosti hraje důležitou roli i podklad, na který parfém nanášíte.
Ženy mající suchou pokožku to mají o trochu horší, protože je známo, že se vůně mnohem lépe „váže“ na mastnější pleť. Proto se doporučuje pokožku před nanesením parfému zvlhčit – ať už pleťovým mlékem bez parfemace nebo obyčejnou vazelínou.
Hodně pomáhá navonět se bezprostředně poté, co vylezete z vany nebo ze sprchy, protože tehdy je pokožka krásně hydratovaná a póry otevřené.
Tip: Přečtěte si také, jak používat deodorant či antiperspirant tak, aby přípravky skutečně fungovaly