Rychlé a účinné kosmetické triky, které vás zachrání, když se nevyspíte

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Všichni jsme se někdy ocitli v situaci, kdy jsme se nevyspali a ráno se potýkali s unavenou pletí a ospalým vzhledem. Naštěstí existuje několik osvědčených kosmetických triků, které vám pomohou vypadat svěže, i když jste se přes noc nedostatečně vyspali. 

Oční maska s okurkou

Jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších triků je použití oční masky s okurkou. Okurka obsahuje přírodní látky, které pomáhají snižovat otoky a zklidňují oční okolí. Stačí nakrájet okurku na tenké plátky a položit je na uzavřená oční víčka. Nechte působit 10 až 15 minut a poté si umyjte obličej studenou vodou. Vaše oči budou vypadat svěží a odpočatě.

Rozjasňující make-up

Pro rychlé oživení vaší pleti můžete použít rozjasňující make-up. Použijte tekutý rozjasňovač nebo rozjasňující krém a aplikujte ho na místa, která potřebují osvěžit – vrchní část lícních kostí, hřbet nosu a střed čela. Rozjasnění těchto oblastí dodá vaší pleti zářivý a svěží vzhled.

Barevná rtěnka nebo tvářenka

Jednoduchým trikem, který dodá vašemu vzhledu živost, je použití barevné rtěnky nebo tvářenky. Vyberte si svěží a živé odstíny, které zvýrazní vaši pleť a dodají vám trochu „barvy“. Použití živých barev na rtech nebo na tvářích odvede pozornost od unaveného vzhledu a přidá vám jiskru.

Osvěžující sprej

Osvěžující spreje jsou skvělým způsobem, jak rychle oživit unavenou pleť. Stačí si nastříkat sprej na obličej a nechat jej působit. Osvěžující spreje obsahují hydratační složky a osvěžující vůně, které okamžitě probudí vaši pleť a dodají jí pocit svěžesti. 

Rozjasnění očí

Pokud chcete zamaskovat známky únavy kolem očí, použijte rozjasňující pero nebo krém. Naneste ho na vnitřní koutky očí a pod obočí a jemně rozetřete. Rozjasňující produkty rozjasní oblast kolem očí, redukují stíny a vytvoří iluzi širšího a odpočatého pohledu.

I když se nevyspíte, existuje řada kosmetických triků, které vám pomohou vypadat svěže a odpočatě. Použití oční masky s okurkou, rozjasňujícího make-upu, barevné rtěnky nebo tvářenky, osvěžujícího spreje a osvětlovacích produktů vám pomůže zamaskovat příznaky únavy a dodá vám potřebnou energii. Nezapomeňte však, že péče o spánek a zdravý životní styl jsou základem pro dlouhodobé zachování svěžího a zářivého vzhledu.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama