Rozdílné potřeby mezi partnery aneb jak ve vztahu řešit (ne)chuť k sexu?

Gynex

Reklama

Intimnosti ve vztahu představují jeden ze základních stavebních pilířů. Ať si každý říká, co chce, souznění mezi partnery za dveřmi ložnice je pro harmonické fungování vztahu důležité. Co když se ale potřeby partnerů liší? Co když jeden touží po sexu více nežli ten druhý? Pociťujete nechuť k sexu? Najděte kompromis.

Zpravidla to bývají právě ženy, které nesdílí se svým protějškem míru libida a nevyrovnaná chuť na sex bohužel bývá jedním z nejčastějších důvodů, kvůli kterým vztahy dříve či později ztroskotají.

Nemáte takovou chuť na sex jako váš protějšek?

Možná se i vy nacházíte v situaci, kdy si uvědomujete, že vaše libido, nebo chcete-li potřeba vzájemných intimností za dveřmi sdílené ložnice, není taková, jakou by si váš protějšek představoval. Nechuť k sexu je z vaší strany vyšší a vyšší.

Aniž by si to muži kolikrát uvědomovali (a vážně, někteří to nedělají naschvál), vyvíjí na své partnerky tlak, mnohdy po nich sex vyžadují i navzdory tomu, že ony zrovna nemají chuť a stává se, že se pan ženám zprotiví – a tehdy je obtížné najít cestu zpět.

Jak tuhle (nepříjemnou) situaci řešit? Poradíme vám!

Důležité je o tom mluvit

Komunikace ve vztahu je nemírně důležitá a týká se samozřejmě i této oblasti. Rozhodně není na místě jakýkoli stud, ačkoli je pravda, že ne všechny ženy dokážou o sexu s partnerem mluvit otevřeně. Bohužel to ale jinak nejde, chcete-li vztah udržet.

Pro spokojený milostný život je důležité (ba dokonce nezbytné) otevřeně spolu mluvit. A tím nemyslíme jen mluvit o tom, co se vám líbí a co naopak ne, nebo co dělat chcete a čemu se naopak toužíte v posteli vyhnout. Stejně tak je důležité spolu narovinu mluvit i o tom, že třeba nemáte na milování chuť – buďte upřímná a láskyplná, milující partner to dokáže pochopit.

Najděte si své stimulanty

Člověk je tvor poháněný živočišnými pudy – a je úplně jedno, zda jde o muže nebo o ženu. Každý máme něco, co nás v jisté míře vzrušuje, co nás dokáže správně navnadit a naladit na potřebnou vlnu.

Proto se zkuste zamyslet, co jsou právě ty vaše stimulanty – a věřte, že určitě nějaké máte, jen jste je třeba do této chvíle ještě nenašla. Může to být věc nebo třeba aktivita, která vás vzruší, přivede na ty správné myšlenky a nabudí do vzájemných projevů intimní lásky.

Pokuste se najít kompromis

Rozdílná potřeba sexu mezi muži a ženami je známá jako lidstvo samo. Nikoho nepřekvapí, že zatímco muži myslí na sex prakticky pořád, ženy jsou založené spíše romanticky a nemusí mít tyhle radovánky na denním pořádku.

Je-li to i váš případ a víte, že váš drahý po sexu touží, zkuste najít kompromis. V mnoha vztazích se partnerům podařilo najít jakousi rovnováhu mezi rozdílnými potřebami v sexu například tak, že ačkoli se ženě nechce přímo do milování, je ochotna partnera uspokojit jinak. Třeba právě tohle bude i ta vaše cesta, která udrží intimní život v harmonii a zabrání rozpadu vztahu.

Tip: Zjistěte, jaké jsou nejčastější důvody rozpadu vztahu i když zamilovanost přetrvává.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama