Relaxace, aneb dopřejte svému tělu a mysli zasloužený odpočinek

Gynex

Reklama

Úloha ženy v domácnosti není žádný med a nikdo, kdo si to již dřív nemusel zkusit, si neumí představit, jakou spoustu povinností a starostí v domácnosti denně musí ženy zvládat. Není tak divu, že minimálně jednou za čas potřebuje každá žena konečně vydechnout a pořádně si odpočinout. Zde jsou způsoby, jak úspěšně uvolnit tělo i mysl za pomoci relaxace.

Smyslné masáže, které nikdy nepřestanou bavit

Minimálně každá druhá žena si při pomyšlení na pořádnou relaxaci okamžitě vybaví masáž. A nemusí jít konkrétně o masáž celého těla, ale na těle je spousta bodů, které dokáží při správné péči z rukou odborníků uvolnit tělo i mysl. Samozřejmě jsou stále nejoblíbenější celotělové masáže, kdy se kombinace profesionálních citlivých rukou, vonných esencí a uvolňujících olejů promění v dokonalou slast.

Tip: Vyzkoušejte aromaterapii a uvolněte se. Vonné olejíčky vám dopřejí luxusní a uvolňující relaxaci.

Jenže i různé specializované masáže dokáží víc, než byste si dokázali zprvu představit. Velice oblíbenou se například stává masáž zaměřující se uvolnění mimických svalů. Velice pečlivá opatrná a jemná masáž obličeje dokáže neuvěřitelně uvolnit. Stejně tak dokáže být uvolňující a efektivní i kvalitní masáž nohou.

Již stará Čínská medicína dobře věděla, že i chodidla obsahují nervová zakončení s dopadem na různorodé orgány v našem těle. Cítíte se unaveně a celkově mimo svoji kůži? Dopřejte si právě takovou masáž a rázem se vrátíte zpět do své kůže.

Horká voda, svíčky a něco dobrého. Koupel zkrátka nic nepřekoná

Někdo by to nazval jako skromnou verzi odpočinku a někdo jiný zase jako naprosto nepostradatelnou denní záležitost. Dlouhá koupel ve vroucí vodě je přitom jedním ze způsobů, jak se může každá žena i slečna dokonale uvolnit jak od fyzické únavy, tak i od psychického přepětí. Navíc pravidelné prohřívání organismu nabývá na podstatě i díky blížícím se zimním měsícům.

Pokud si chcete koupel užít ještě víc a navést tu správnou atmosféru, tak vůbec nešetřete požitkem pro všechny vaše smysly. Vonné svíčky, sůl do koupele či populární vodní bomby společně s relaxačním nasvětlením svíčkami dokáží udělat ze všední koupele dlouhý a romantický požitek, který si každá dáma přeci pravidelně zaslouží.

Udělejte si zkrátka radost něčím, co máte opravdu ráda

Že jste v dietě a hlídáte si linii? To není důvod si jednou za čas nedopřát váš oblíbený hřích. Dobré jídlo a pití je odjakživa jedním ze způsobů jak se velice rychle a příjemně uvolnit. Dopřejte si pohodlí a čas a užívejte si svoje dobroty tak, jako by to měly být vaše poslední.

A co když denně chodíte kolem výlohy, ve které na vás koukají šaty, boty či kabelka vašich snů. Denně je míjíte a stále si je nekoupíte. I tomu musíte jednou za čas udělat přítrž a užít si nákup nějaké drobnosti, která se jednou za čas nikdy neztratí. Vám navíc udělá radost a ukáže vám, že veškerá práce je k něčemu víc než pouze šetřit pro ostatní. Zkrátka – myslete i na sebe!

Tip: Přečtěte si také, proč je spánek pro naše tělo nepostradatelný a zjistěte tipy, jak spát celou noc jako miminko.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama