Ráno dělá den! Změňte své návyky a těšte se z produktivního dne

Gynex

Reklama

Jak být během dne produktivnější? Jak to udělat, abych pracovala efektivněji? To jsou běžné otázky pokládané ženami toužícími po úspěchu. A i když se odpovědi na dotazy zdají být nerozlousknutelným oříškem, je to velmi snadné. Změňte své návyky – toho názoru jsou nejen psychologové, ale i ti, kteří patří k nejbohatším lidem planety. Jen málokterá žena si uvědomuje, že ráno dělá den a že právě ranní rutina ovlivňuje naši náladu, chování i efektivitu v zaměstnání. Je to stejně prověřené, jako že vitamin C posiluje imunitní systém. Abyste ze svého rána udělali ten nejlepší start dne, osvojte si návyky úspěšných.

Vstávat a cvičit!

Jako děti jste pravděpodobně po ránu sledovali kreslenou pohádku Bob a Bobek. Tato dvojice králíků žijících v klobouku kouzelníka Pokustóna se proslula heslem ,,Vstávat a cvičit!“ Dlouhé roky jste si motto nemohli (nebo nechtěli osvojit), ovšem nyní je ten pravý čas ho začít praktikovat. Cvičení po ránu dokáže rozproudit krev v těle a protáhnout svaly. Nedávné výzkumy dokonce prokázaly, že pokud budete cvičit po probuzení alespoň dvakrát do týdne, budete lépe zvládat jak fyzické, tak i psychické překážky. A to stojí za ověření, nemyslíte? Samozřejmě nemusíte každé ráno uběhnout maraton. Stačí si dát deset minut jógy nebo krátký workout podle videa na YouTube.

Snídejte

Je chybou se domnívat, že pro udržení štíhlé linie je nejlepší vynechávat snídani. Člověk by se měl podle odborníků řídit heslem: ,,Snídej sám, o oběd se poděl s přítelem a večeři dej nepříteli.“ Jinými slovy si dopřejte snídani nejvydatnější, oběd menší a večeři jen lehkou, ať se vám dobře spí.

Při přípravě snídaně se zaměřte na zdravá jídla, která budou tím nejlepším startem nového dne. Rohlík s Nutellou sice znamená přísun rychlé energie, na druhou stranu jsou to jen prázdné kalorie bez potřebných látek. Snídaně by po nutriční stránce měla obsahovat až dvacet procent z celkového denního příjmu živin, proto dejte přednost vajíčkům, zelenině, pořádné porci ovoce nebo ovesné kaši, kterou lze připravit na sto různých způsobů.

Sepište si seznam věcí, které je zapotřebí udělat

Abyste den nepromarnili, sepište si ráno seznam věcí, které během dne uděláte. A udělejte je. Na první místo napište činnosti, do kterých se vám nechce, a vykonejte je ze všeho nejdříve. Pokud s tím nejtěžším začnete ihned, brzy to budete mít takzvaně ,,z krku“ a zbytek dne se ponese v příjemném duchu bez špetky stresu.

Tento zdravý návyk si v minulosti vypěstoval i Benjamin Franklin, který díky svému seznamu nepromarnil ani minutu svého času. Díky dobrému plánování vždy věděl, čím má volné minuty vyplnit. Pokud si, dámy, myslíte, že byste mohly využít čas efektivněji, sepsání denního plánu zní jako dobrý nápad, ne?

Změňte své návyky a staňte se úspěšnými

Zdravé návyky (nebo návyky úspěšných, chcete-li) mohou být odrazovým můstkem pro úspěšný život. Jejich vypěstování však vyžaduje trpělivost a neoblomnou vytrvalost. Ale ženy jsou silná stvoření. Aktivujte svou vnitřní sílu a vzhůru do toho!

Tip: Zjistěte, jak na budování návyků pro váš úspěšný den.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama