Rady, jak zapomenout na ex partnera a začít žít bez něj

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Oprostit se od minulosti je velmi obtížné a každý z nás se s touto situací vyrovnává jiným způsobem. Jak rozchod úspěšně překonat a proč je dobré si začít užívat svobodného života? Poradíme vám v následujícím článku.

Žijte přítomností

Pokud se budete vracet do starých časů, začnete vzpomínat na bývalého partnera, od kterého se snažíte distancovat. Prohlížení starých fotek a videí, stalkování jeho sociálních sítí nebo blízký kontakt se společnými kamarády vám rány znovu otevře. Následně začnete o rozchodu pochybovat a do hlavy se vám dostanou myšlenky, zda byste svému ex neměla dát ještě jednu šanci. Žijte pouze tady a teď, nepřemýšlejte nad tím, co bylo a dívejte se pouze dopředu.

Omezte kontakt

Akceptujte, že vztah skončil, vymažte si bývalého přítele z online života, a pokud to jen trochu jde, tak i z toho osobního. SMS zprávy nebo telefonáty ignorujte, vyhýbejte se společným kamarádům, u nichž je velká šance, že budou na jeho straně. Nekontaktujte jeho rodinu nebo známé, uvede vás to do pokušení zjišťovat si o ex partnerovi nové informace. Eliminujte také všechny příležitosti, ve kterých se můžete dostat do společného kontaktu.

Dejte prostor emocím

Neduste své pocity a emoce v sobě, nechte jim průchod. Svěřte se svým nejbližším, rodině nebo přátelům, kteří vás vyslechnou a podpoří. Jestliže nejste schopni zbavit se smutku sami, nebojte se vyhledat pomoc psychologa, díky kterému si ujasníte všechny myšlenky v hlavě a podíváte se na situaci s odstupem. 

Najděte to, co vás baví

Po rozchodu máte najednou spoustu času sami pro sebe, využijte tento moment ve svůj prospěch, zkuste koníčky, na které jste dosud neměli odvahu nebo jste je odkládali. Začněte cvičit jógu, vyzkoušejte seskok padákem, registrujte se na různé kurzy a vzdělávejte se. Dělejte pouze to, co vás opravdu baví a dělá šťastnými.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama