Proč používat SPF ochranu?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Nejen v letních měsících, ale i po zbytek roku byste neměli podceňovat ochranu vaší pokožky. Slunce na ní může napáchat nepěkné škody. V posledních letech se zvyšují rizika spojená s UV zářením a lidé si často neuvědomují, za co všechno je zodpovědné. Proč SPF používat a podle čeho produkty vybírat? Poradíme vám v následujícím článku.

Co je to SPF?

Zkratka SPF neboli Sun Protection Factor je měřítko, které určuje délku bezpečného pobytu na slunci. Tato doba je velice individuální, záleží na typu kůže a ochranném faktoru. Pobyt na slunci je do určité míry velmi důležitý, čerpáme z něj vitamín D, bez kterého by naše tělo nemohlo správně fungovat. Negativní důsledek slunečního záření je možný vznik rakoviny kůže, která závisí také na tom, kolikrát za život a v jakém měřítku se vaše pokožka spálí. Slunce mimo jiné vysušuje, je odpovědné za vznik pigmentových skvrn a prohlubuje vrásky. 

Jaký krém v létě zvolit?

Většina odborníků je toho názoru, že je dobré používat přípravky s ochranným faktorem v rozmezí 30 až 50. Vždy záleží na tom, jaký fototyp kůže máte, respektive intenzitu pigmentace kůže. Čím větší fototyp (nejsvětlejší typy), tím vyšší ochranu budete potřebovat. Na obličej byste měli celoročně používat SPF alespoň 30 a u moře opalovací kosmetiku s nejvyšší ochranou. 

Jak na SPF u moře

Opalovací krém naneste minimálně 15 minut předtím, než se začnete vystavovat slunečnímu záření. Dbejte na nanesení dostatečného množství, produkt důkladně rozetřete a hydratujte všechny části těla. Krémy nanášejte opakovaně, nejlépe po 3 hodinách. Péči po opalování byste také neměli zanedbávat, k tomu jsou vhodné především mléka po opalování, které pokožku zklidní a příjemně chladí. Populární jsou dokonce i opalovací spreje nebo oleje, jejichž aplikace je velice snadná a nenáročná. 

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama