Proč používat SPF na obličej?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

O tom, že je potřeba používat ochranný faktor na obličej, jste jistě slyšeli. Říká se to na internetu, tvrdí to dermatologové, odborníci. Víte ale, proč tomu tak je? Zde pro vás máme zásadní důvody.

Vaše pleť a její stárnutí

Dle různých výzkumů je až 75 % stárnutí pokožky způsobeno vlivem škodlivého UV záření. Připadá vám to neuvěřitelné? Pak se zkuste zeptat odborníka. SPF ochrana vám pomůže s ochranou. Na obličej byste měli používat alespoň SPF 50, případně SPF 30. 

SPF ochrana se používá ještě před make-upem. A to buď zvlášť SPF ochrana a denní krém, nebo krém, v němž je SPF obsaženo. Nezapomínejte na to, že i když se nebudete líčit, je potřeba SPF ochranu dvoufázově odlíčit. 

Stárnutí pleti na dekoltu, krku a rukách

Škodlivé UV záření má vliv nejen na stárnutí pokožky obličeje, ale také na stárnutí jemné kůže na krku, v dekoltu a na hřbetech rukou.

Paprsky škodí, i když je zataženo

Pokud chcete používat SPF ochranu pouze tehdy, když bude venku slunečno, děláte chybu. Paprsky mají vliv na vaši pokožku, i když je pod mrakem. SPF ochranu byste měli používat v průběhu celého roku – každý den. Obzvlášť pak v případě, že používáte chemický peeling a různé kyseliny při péči o pleť.

Jde o vaše zdraví

Nejčastější formou rakoviny je rakovina kůže – její prevence je však ze všech nejjednodušší. Stačí, když se budete vyhýbat ostrým slunečním paprskům, nosit ochranný faktor a jednou ročně si zajdete na preventivní kontrolu znamének ke svému kožnímu lékaři.

Pozor na jemnou kůži rtů

Nejjemnější kůží na našem těle je kůže na rtech. A ta se může také na slunci spálit. Věděli jste, že je spodní ret náchylnější ke vzniku rakoviny kůže více než ret horní? Proto používejte i balzám na rty, který bude obsahovat SPF.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama