Proč je pitný režim důležitý a jak se vypořádat se zavodněným tělem?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Nedostatečný režim v kombinaci se zavodněným organismem trápí většinu populace. Časté bolesti hlavy, velká únava, ale také nezvladatelné chutě a těžký žaludek jsou vám blízké? Pak je velmi pravděpodobné, že málo pijete a nedodržujete pitný režim. A když už se napijete, tělo si vodu drží „na horší časy“. A vy jste pak během dne oteklí víc a víc.

Pokud nedodržujete pitný režim, čeká vás nejen dehydratace, ale také únava. Ve vašem těle se budou hromadit toxiny, budete mít málo okysličenou krev, trápit vás bude ospalost, ale třeba i bolest hlavy a kloubů. Řešení je přitom jednoduché – stačí pít více vody!

Vaše krev bude okysličená

Až 60 procent lidského těla je tvořeno vodou – potřebuje ji ke správnému fungování, ale také ji vylučuje. Naším tělem cirkuluje nepřetržitě. V dobře hydratovaném těle je krev okysličená více. Tělo tak lépe zvládá všechny své funkce a snáze přeměňuje tuky na energii.

Vaše tělo bude hydratované

O tom, že tělo potřebuje dostatek tekutin, jistě víte. Víte ale, že ne každý nápoj vaše tělo dostatečně hydratuje? Sladké limonády, alkohol, ale i káva vás naopak budou odvodňovat. Víte, že se polovina vody z těla vyloučí plícemi a kůží? Zbytek je pak v moči a stolici. I proto je třeba tekutiny neustále doplňovat. Nepijte až při pocitu žízně, v tuto chvíli jste již dehydratovaní.

Zdroj: Freepik.com

Budete mít čistý organismus

Dlouhodobá dehydratace má vliv na rozvoj různých civilizačních chorob. A proč? Ve vašem těle se totiž neustále hromadí toxiny, které spolu s vodou z vašeho těla odcházejí. Čím méně toho však vypijete, tím méně jich vaše tělo opustí. Když budete pít hodně, naváže se na vodu spousta nečistot a vaše tělo opustí.

Při nedostatečném režimu vaše tělo může trápit nepříjemné zavodnění. Budete vypadat, jako byste přibrali několik kilogramů, přitom jste jen málo pili. S bojem proti zavodnění vám taktéž pomůže pořádná sklenice vody – a to pravidelně.

Zdravější trávení za odměnu

S vodou jsou po těle rozváděny živiny z jídla, které sníte. Bílkoviny, vitaminy i tuky se dostanou tam, kam mají. Voda tyto látky navíc rozpouští a má příznivý vliv na metabolismus, což ulehčí vašemu trávení.

Proti bolestem hlavy

Trápí vás úporná bolest hlavy? Pak jste nejspíš dehydratovaní. Pokud vás bolí hlava, pořádně se napijte, velmi často vám to opravdu pomůže. Nemluvě o tom, že dostatečný pitný režim pomáhá také při bolesti kloubů.

Tip: Zjistěte také, proč pít čaj matcha a jaké jsou jeho blahodárné účinky na lidský organismus.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama