Proč byste si měli hlídat hladinu draslíku v krvi

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Draslík je jedním z nejdůležitějších minerálů pro zdravé fungování lidského těla. Jeho hlavní funkce jsou regulace srdečního svalu, nervového systému a udržení rovnováhy tekutin v těle. 

Jen málokdo si uvědomuje, že je draslík jedním z nejdůležitějších minerálů, bez kterých nemůže lidské tělo fungovat. Draslík udržuje optimální množství vody uvnitř buněk, má tedy vliv na celkové zdraví buněk, ale je prospěšný také k udržení elektrického potenciálu buněčných membrán a svalových vláken. Navíc zajišťuje optimální přenos nervového impulsu.

Draslík je pro tělo důležitý

Draslík je v našem těle obsažen z 98 % v buňkách, pro jejich funkci je nenahraditelný. Dostatek draslíku se pojí s kardiovaskulárním zdravím, nižším krevním tlakem, ale i zdravím svalů, kostí a ledvin. Dále pak s inzulínovou senzitivitou.

Špatná rovnováha tekutin vede k dehydrataci

Draslík má významný podíl na udržení rovnováhy tekutin v těle, důležitý je i pro nervový systém. Ten přenáší zprávy mezi mozkem a tělem. Tyto nervové impulzy ovlivňují svalové kontrakce, srdeční rytmus, reflexy a další. Pokud bude draslíku málo, mohou být nervové impulzy negativně ovlivněny, stejně tak i regulace svalových kontrakcí.

Tento minerál je důležitý také pro zdravé srdce a pravidelný srdeční rytmus. Pokud srdce nebije správně, nemůže účinně pumpovat krev do mozku, svalů či orgánů. Zdravé srdce znamená také zdravou hladinu krevního tlaku. Věděli jste, že srdeční choroby patří k nejčastějším příčinám smrti?

Zbavíte se přebytečného sodíku

Se zdravím vašeho srdce vám pomůže i snížení hladiny sodíku. S tím vám zase pomůže vyšší hladina draslíku.

Dalším důvodem, proč byste měli přijímat draslík, je jeho vliv na zdravé kosti a svaly. Vyšší příjem draslíku ovlivní také hladinu vápníku. Jeho nízká hladina vede ke snížené hustotě kostí, což může vyústit v nemoc zvanou osteoporóza. To je chronické onemocnění, které se projevuje postupným řídnutím kostní tkáně.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama