Přírodní suroviny, které napomohou péči o vaše tělo a vlasy

Gynex

Reklama

Jsou přírodní, jsou zdravé, a navíc mohou pomáhat i s péčí o naše tělo. Spoustu z těchto surovin jsme ale zvyklé používat v kuchyni jako ingredience a nemuselo by nás ani nikdy napadnout je užít i jinak. O to zajímavější je fakt, že jsou tyto suroviny dokonce užívané už od pradávna, kdy ještě neexistovala jediná módní značka.

Možná vás překvapí, co všechno se dá využít nejen při péči o tělo nebo o vlasy. Některé suroviny přitom máme takřka každý den doslova na dosah ruky. Pojďme se společně podívat, co můžeme použít pro krásu.

Olivový olej má zázračné účinky na vlasy

První ze surovin je velice známý olivový olej. Ten se vyrábí nejen z oliv, ale i z jejich pokrutin. Dá se tak kupovat ve verzi „virgin olive oil“, která je kvalitnější, tak i ve verzi z druhotní výroby „olive oil di sansa“.

Ať už první nebo druhý, tak obsahují olivové oleje spoustu živin. Možná vás překvapí, že se jejich složení v oblasti živin ohromně liší podle lokality, ze které pocházejí. Rozdíly jsou dány především tím, že v Itálii a Řecku, což jsou největší producenti olivového oleje, se často setkáváme s plantážemi přímo na dnes zvětralých lávových polí, která jsou nasycena spoustou prvků a minerálů.

Samotné použití oleje je známé již od dob antického Řecka a Říma. Lidé původem z této krajiny, se mohou pyšnit pevnými vlasy černé barvy. To ale na neustálém slunci, kterého je v jižních krajinách dostatek, trpí a vlasy se začínají lámat a ztrácet barvu.

Dámy z antiky se tak naučily používat olivový olej k zachování kvality a pevnosti vlasů. Jen navlhčená dlaň a pečlivé vmasírování mezi vlasy napomůže jejich kráse a zdraví. Jen pozor na přemaštění vlasů!

Bambucké máslo dokonale hebké dlaně

Dámy si jako něžné pohlasí musí dávat pozor i na části těla, které můžeme lehce ničit denní prací. Trpí tak především dlaně rukou a chodidla, která se musí celý den starat o rodinu, práci a spoustu dalších. Můžeme tak používat desítky různých krémů na konkrétní partie, anebo se otočil na jeden přírodní produkt, který se k nám dostal ze střední Afriky.

Bambucké máslo se vyrábí ze semen Máslovníku Afrického, což je velký strom rostoucí přímo ve střední Africe. Produkt z těchto semen není nijak levný, ale po prvních dnech užití poznáte, že stačí opravdu jen ždibet másla, které se dlouho a kvalitně rozehřívá mezi teplými dlaněmi.

Malá mistička bambuckého másla, tak postačí i celé týdny. Silné tukové složení je kvalitní především svým vysokým obsahem přírodních olejů a tuků, které stojí jak za jeho kvalitní rozpustností, tak i za blahodárnými účinky – hydratací a zjemnění kůže.

Tip: Zjistěte také, jak si vybrat vhodný šampón pro váš typ vlasů.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama