Poznejte na první pohled, které šaty dokonale padnou vaší postavě

Gynex

Reklama

Ženy a šaty – to jde prostě k sobě. Která z nás nemá minimálně jedny takové ve své šatní skříni? Díky nim si připadáme mnohem více žensky a svůdně, nemluvě o tom, že šaty se opravdu pohodlně nosí a jedná se o univerzální outfit, ve kterém si můžete vyrazit prakticky kamkoli. Vybírejte šaty podle typu postavy a užívejte si radost ze svého nového outfitu o to víc.

Šaty jsou sice báječné a ženami často opěvované, mají ale také jednu malou nevýhodu: jsou mnohdy nemilosrdné k naší postavě. Zvláště pak v případě, kdy si vyberete upnutější střih. Tehdy šaty odhalí i tu sebemenší nedokonalost vaší siluety. Chce to tedy dobře vybírat a najít pro sebe takový model, který vaší postavě dokonale padne. Jenže jak?!

Ať už máte jakoukoli postavu, pamatujte na dvě pravidla

Každá z nás je nějaká. Jedna vysoká a druhá nízká. Jedna má postavu ve tvaru jablíčka, druhá naopak ve tvaru obráceného trojúhelníku. Jedna má větší prsa a druhá zase prostornější zadeček. Ať už je ale vaše postava jakákoli, vždy byste měly ctít dvě nepsaná pravidla.

Prvním z nich je nenosit zbytečně velké oblečení, do kterého se my ženy často schováváme ve snaze zakrýt ty partie našeho těla, na které nejsme zrovna dvakrát pyšné. Druhým pravidlem je přitáhnout pozornost ke svým přednostem, ať už je to vosí pas nebo naopak již zmíněné bujné poprsí. Každá z nás má něco, na co může být právem hrdá a byla by škoda na to neupozornit. Pojďme se podívat jak vybírat šaty podle typu postavy.

Tip: Vyzkoušejte také naše tipy pro malou postavu a zjistěte, jak vypadat vyšší.

Máte-li široké boky, noste šaty áčkového střihu

Někteří muži jsou toho názoru (a je jich opravdu hodně!), že ženu musí být za co chytit. Mít tedy větší a silnější boky rozhodně nemusí být na škodu. Pokud ale přeci jen na tuhle část svého těla okolí upozorňovat nechcete, víme, jaké šaty byste měly nosit.

Pokud jde o zamaskování širokých boků, skvěle vám pomohou šaty mající áčkový střih. Ten sice zdůrazní krásně štíhlý pas, kterým se rozhodně musíte pochlubit, ale směrem dolů se postupně rozšiřuje a tím je problém s viditelnějšími boky jako mávnutím kouzelného proutku vyřešen. Nikdo si jich totiž ani nevšimne.

Máte-li větší bříško, nebojte se nařasených šatů

Zůstalo vám povolené bříško po porodu, nebo zkrátka jen s touhle partií svého těla marně bojujete a ona zkrátka není taková, jakou byste si ji představovaly? Nevadí! Mnoho žen se potýká s nedokonalým bříškem, které se snaží schovat před zraky lidí ve svém okolí.

Pokud chcete odvést pozornost od bříška, které není ideální (ve vašich očích), pak se nevyhýbejte pouzdrovým šatům majícím nařasený pas. Ten schová nedostatky a takové šaty vám vykouzlí boží siluetu. Chybnou volbou nebudou ani šaty ve vzdušném boho stylu, který se teď těší velké oblibě. Takové šaty dokážou ledasco. Pokud vám můžeme doporučit, vybírejte je v délce nad kolena nebo těsně ke kolenům – nemusíte se přece stydět odhalit nožky!

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama