Poradíme vám, jak pečovat o sportovní oblečení

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Patří sport mezi vaše oblíbené koníčky a neumíte si jej představit bez speciální funkční podprsenky? Pak byste měli vědět, že správná péče o ni může její životnost prodloužit o opravdu dlouhou dobu. Víte, jak se o ni starat? Jak ji prát? Pokud ne, přečtěte si naše tipy.

Sportovní prádlo je od toho, které je určené na běžné denní nošení, opravdu odlišné. Chceme od něj, aby odvádělo pot, aby bylo prodyšné a lehké, navíc by mělo vydržet co nejdéle. I proto si při nákupu kvalitních kousků dost připlatíte. Pokud ale chcete, aby vám dané kousky sloužily co nejdéle, musíte jim to oplatit správnou péčí o ně. Taková péče se totiž od té, kterou dopřáváme svým obyčejným kouskům, docela liší. Jak na praní sportovní podprsenky?

Co říkají symboly na cedulce?

Každý materiál vyžaduje trochu jinou péči. O základní péči, kterou můžete svému prádlu dopřát, se dočtete již dle údajů, které jsou uvedeny na cedulce. Pokud to tak neuděláte, nemůžete se divit, že se vám prádlo srazí, nebo naopak vytahá. Předtím, než hodíte prádlo do pračky, se podívejte, jestli a na kolik stupňů jej můžete prát. Co když prádlo zapnete na 60°C, a to i přesto, že se smí prát jen v ruce? Prostě se zničí.

Důležitá je především šetrnost

Pokud chcete prát sportovní podprsenku co nejšetrněji, použijte jemný prací prostředek v kombinaci s ručním mytím v teplé vodě. V drogeriích, ale také obchodech se sportovními potřebami, seženete speciální prací gely, které jsou určené na praní funkčních materiálů. Spousta sportovních podprsenek však snese také praní v pračce. Na cedulkách uvidíte nejčastěji symbol, který povoluje praní v pračce při teplotě třiceti stupňů.

Vzhledem k tomu, že sportovní podprsenky odvádějí pot z těla ven a rychle schnou, nepotřebují dlouhé praní při vysokých teplotách. Bude vám stačit krátký program, který odstraní zbytky potu a drobné nečistoty.

Tip: Zjistěte také, jak vybrat oblečení podle vaší postavy.

Zdroj: Freepik.com

Pozor na aviváž a háčky u podprsenek

Pokud přemýšlíte nad tím, který prostředek dokáže vaši sportovní podprsenku (ale vlastně i jakékoliv jiné sportovní funkční prádlo) poškodit, je to rozhodně aviváž. Při praní sportovního prádla se vyhýbejte aviváži a agresivním pracím práškům, které mají vliv na snížení funkčnosti a pružnosti prádla. Sportovní podprsenky by se neměly ani bělit či žehlit.

Pokud má vaše sportovní podprsenka zapínání na háčky, před vložením do pračky je zapněte. Háčky se vám nebudou zbytečně zachytávat na další oblečení, které v pračce máte. Na praní podprsenek (i těch obyčejných) je vhodné pořídit speciální síťky, do nichž jednotlivé kousky vložíte.

Sušičce se vyhněte obloukem

Sportovní oblečení schne rychle samo od sebe, i proto sušičku na jeho usušení opravdu nepotřebujete. Ta by naopak mohla funkční prádlo o jeho funkčnost připravit. Takové prádlo nesušte v sušičce, ale ani na přímém slunci nebo na topení. Nejlepší je prádlo položit nebo pověsit na sušák, ideálně přes ručník. Při sušení se vyhýbejte kolíčkům. U žehlení se řiďte podle pokynů od výrobce, které najdete na cedulce.

Co vy a sportovní oblečení? Jaké postupy se vám osvědčily?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama