Podle čeho poznáte, že nejste připravená na vážný vztah?

Gynex

Reklama

Máte za sebou už několik vztahů, ale žádný z nich nevyšel. Nebo jste už nějakou dobu sama, zatímco vaše kamarádky a kolegyně z práce dávno zakládají rodiny nebo plánují svatbu a vy také toužíte navázat vážný vztah? Je naprosto logické, že vás užírá otázka, proč zrovna vám láska nepřeje.

Ne každý vztah vyjde – tak už to prostě je. Lidé se schází a zase rozchází již celá staletí. Některým láska vydrží, jiným se rozpadne, ať už dříve nebo později. Pokud vám to nevychází a nemůžete najít toho pravého, možná je to způsobeno vaší nepřipraveností.

Životní plány se neslučují s dlouhodobým vztahem

Každá z nás by měla mít nějaký svůj cíl, za kterým si jde. Zatímco pro některou ženu to znamená povýšení na vyšší pozici, pro jinou se životním cílem stane například rok strávený za hranicemi.

Určitě i vy máte nějaké cíle a třeba právě ty vám brání v tom, abyste navázala vážný a dlouhotrvající vztah. Pokud pasete po vyšší pozici a věnujete tomu všechen volný čas, pak se není čemu divit, že vám to nevychází v lásce. I na vztazích se totiž musí pracovat a musí se do nich investovat. Třeba zrovna teď nejsou vaše životní cíle slučitelné s láskou jako trám. Ale kdo ví – za půl roku to může být úplně jinak!

Jste až příliš lehkomyslná

Považujete za člověka, který stojí nohama pevně na zemi? Nebo jste spíše ten typ, který přelétává od jedné činnosti k druhé, případně i často střídá partnery?

Pokud sama v sobě řešíte otázku, proč nedokážete navázat dlouhodobý vztah, zamyslete se nad tím, jestli to není právě kvůli vaší lehkomyslnosti. Pakliže máte tendence často měnit plány, působíte na lidi okolo sebe nevyzpytatelně. Pro někoho je právě tohle vlastnost, která jim brání ve vztahu. Tak třeba to bude i váš případ.

Do všeho se vrhnete po hlavě

Ať už jde ve vašem životě o cokoli, do všeho se vrhnete po hlavě. Doslova bez rozmýšlení a plánování, skočíte do rozjetého vlaku a bez domýšlení na důsledky se prostě vezete.

Na jednu stranu by se mohlo zdát, že mít takový přístup k životu je vlastně super – najdou se mezi námi totiž ženy, kterým naopak trocha spontánnosti úplně chybí.

Pokud je toho ale příliš mnoho, spíše to škodí. K lásce sice pobláznění patří, ale nesmí se to přehánět – poté totiž vztahy končí mnohem dříve, nežli vlastně stihnout pořádně začít.

Nemáte v sobě vyřešený minulý vztah

V životě potkáme mnoho lidí a najdou se tací, kteří v nás zanechají velkou stopu i dávno poté, co z našeho života zase odejdou. To už tak prostě je.

Pokud nemůžete navázat vážný vztah, zkusila jste popřemýšlet nad tím, jestli už jste v sobě uzavřela ten minulý? Někdy to my ženy takhle máme – vztah nám nevyšel a my samy sebe přesvědčujeme, že je nám to jedno, jenže někde uvnitř nás tušíme, že se k bývalému pořád vracíme a je to pro nás neuzavřená věc. A ta logicky brání dalšímu pokusu o lásku.

Tip: Zjistěte, jaké jsou první příznaky nefuknčního vztahu.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama