Podle čeho poznáte, že je na čase změnit zaměstnání?

Gynex

Reklama

Bez práce nejsou koláče. Říká to jedno známé rčení a mnoha z nás to už jako malým dětem vtloukala do hlavy jejich babička – protože babičky přece vždycky vědí všechno nejlépe a vždycky mají pravdu. Ať už se k tomu stavíte jakkoli, na jednom se jistě shodneme: práce je k životu prostě potřeba. Co když je ale na čase udělat změnu? Kdy změnit práci?

Podle čeho bezpečně poznáte, že byste měla zvednout kotvy a podívat se po něčem jiném? Máme pro vás hned několik jasných signálů, které vám napovídají, že váš čas v dané práci právě skončil. Je tedy správná chvíle zavřít jedny dveře a otevřít nové? Poradíme vám, kdy změnit práci a podle čeho se řídit.

Signál číslo jedna: nebaví vás to, co děláte

Ne každý má to štěstí, že si najde práci zrovna v tom oboru, který je zároveň i jeho koníčkem. Najdou se sice mezi námi takové ženy, kterým se to povedlo a těm to můžeme jedině přát – nikoli závidět, protože závist je ošklivá vlastnost a nic nám nepřináší.

Jestliže cítíte, že vás ani trochu nebaví náplň vaší práce, pak byste se měla zamyslet, jestli by nebylo lepší odejít. Proč totiž dělat něco, co musíte dělat s odporem a nechutí, když si můžete vyzkoušet něco nového?

Možná už danou práci děláte delší dobu a dolehl na vás stereotyp – stává se to a stává se to často. Netrapte se. Je-li ta možnost, odejděte jinam a zkuste nějakou úplně jinou práci, která vám nalije nový elán do žil.

Signál číslo dva: nevycházíte s kolegy nebo nadřízenými

Pro mnohé z nás je pracovní kolektiv často jediným důvodem, proč se každý den do práce těšíme. Když si totiž s kolegy sedneme a vytvoříme fajn partu, je ta práce rázem o něco veselejší. Podobně se to má i s nadřízenými – když s nimi vycházíte, je to zkrátka ideální stav.

Co když je to ale naopak? Co když se kolektivu ani zdaleka nedá říkat kolektiv a co když nejste zadobře ani s lidmi, kteří jsou nad vámi? Pokud se v práci mezi ostatními necítíte ani trochu dobře, nemáte zde byť jednu jedinou spřízněnou duši, připadáte si přehlížená a nerespektovaná, pak na nic nečekejte a odejděte jinam. Není sice jistota, že si s novými kolegy sednete, ale když to nezkusíte, pak to nezjistíte.

Tip: Chcete si založit živnost? Zjistěte, jaké jsou předpoklady práce na volné noze.

Signál číslo tři: vaše práce vám brání v rozvíjení se

Většina lidí bere práci jako rutinu. Každý den totiž dělá vesměs to samé pořád dokola. Nikam se neposunují, nic nového nezkouší a nemají proto možnost se jakýmkoli způsobem rozvíjet. I to ale může být důvod, proč si sbalit svých pět švestek a odejít zkusit své štěstí někam jinam.

Je to i váš případ? Děláte každý den už delší dobu pořád to samé a nemáte před sebou vidinu toho, že byste se mohla někam posunout? Pokud je vaše práce pořád na jedno brdo a vám to nevyhovuje, jednoduše ji nedělejte. Jakmile se naskytne příležitost, chňapněte po ní a držte se jí zuby nehty.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama