Po kterých bylinkách se vám bude spát nejlépe?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Už vás nebaví každovečerní počítání oveček? Raději byste se ponořili do klidného a ničím nerušeného spánku? Pak je nutné, abyste zklidnili svou mysl i tělo. Ještě předtím, než sáhnete po prášku na spaní, zkuste sáhnout po přírodním zdroji – po bylinkách. Které bylinky jsou na spaní nejvhodnější?

Spánek je pro nás důležitý

Spánku není nikdy dost – především toho kvalitního. Právě ve spánku naše tělo i mysli regenerují a čerpají novou energii. Při jeho nedostatku dochází k poruchám imunity, zvyšuje se také riziko srdečních chorob. Beze spánku se tělo nedokáže dostatečně bránit, a to jak fyzickým, tak i psychickým vlivům.

A kolik spánku je dost spánku? Na to nelze odpovědět jednoznačně. Každý je jedinečný – a co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. 

Kde usínáte? 

Problémy s nespavostí u vás mohou vznikat i prostředím, ve kterém usínáte. I proto je potřeba zajistit podmínky, v nichž se vám bude usínat lépe. Základem je čerstvý vzduch, kvalitní matrace, ticho a klid, ale i příjemná teplota. V neposlední řadě také tma – v té se spí nejlépe. Abyste se naladili na uklidňující prostředí, které jste si vytvořili, relaxujte před spaním. Dejte si teplou vanu, protáhněte se, čtěte si knížku.

Které bylinky na spaní jsou vhodné?

Pokud hledáte silné a účinné bylinky na spaní, můžete vyzkoušet třeba třezalku tečkovanou, levanduli lékařskou, hluchavku bílou, ale také heřmánek pravý či léčebný chmel obecný. Oblíbené jsou však i další bylinky, jako jsou kozlík lékařský, meduňka lékařská, mučenka pletní nebo šafrán setý.

Bylinky na podporu spánku se užívají nejčastěji v sušené podobě, kdy se z nich dělá teplý čaj, který se pravidelně pije před spaním. Další variantou jsou tablety nebo kapsle, v nichž jsou obsaženy všechny potřebné látky.

Pokud hledáte bylinky na spaní pro děti, je vhodné sáhnout po meduňce a levanduli. 

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama