Pět tipů, jak můžete žít zdravěji

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

V současnosti je tolik lákadel, která nás odrazují od toho, abychom žili zdravě. Fastfoody, gauč s pravidelným přísunem filmů a seriálů, nemluvě o sedavém zaměstnání, to vše našemu zdraví příliš nepřidá. Existuje několik způsobů, jak své zdraví můžete zlepšit, alespoň trochu. Tady je našich pět tipů.

Základem je zdravá strava

Pokud přemýšlíte, jak zhubnout nebo žít zdravěji, měli byste začít u stravy. Zdravá strava je základ. Důležitá je pravidelnost, i proto se snažte jíst 3krát až 5krát denně, záleží na tom, co vám vyhovuje více. Ve zdravém jídelníčku by neměla chybět vláknina, tuky, bílkoviny a sacharidy. Do jídelníčku zařaďte i dostatek zeleniny a ovoce.

Důležité je také to, aby byly vaše porce přiměřeně velké, nepřejídejte se. 

Nezapomínejte se hýbat

Důležitý je i dostatečný a pravidelný pohyb – pokud se budete více hýbat, podpoříte zdraví a rozvoj vašeho těla. Začínat můžete postupně. Výtah vyměňte za schody, z autobusu či tramvaje vystupte o jednu zastávku dřív. Pokud zvýšíte váš čas strávený chůzí, bude se vám zvyšovat kondice. Poté můžete přidat další pohyb ve formě sportu.

Dostatečně spěte

Spánek je v životě velmi důležitý, protože zajišťuje psychickou i fyzickou regeneraci. Kvalitní a ničím nerušený spánek je důležitý pro psychickou pohodu, ale také z hlediska fyzické stránky. Při spánku se regeneruje svalová hmota a hormonální rovnováha. Všechny tyto faktory mají vliv na to, zda zhubnete nebo ne. Každý člověk by měl spát v průměru 6 až 8 hodin denně.

Pitný režim je nutnost

Velká část lidského těla je tvořena vodou, ta hraje důležitou roli v udržování správné funkce orgánů a celého těla. Příjem vody by měl být udržován v rovnováze – nepijte nárazově, ale v průběhu celého dne. Pravidelný pitný režim může časem pozitivně ovlivnit vaši hmotnost. Nejlepší volbou je pít pouze čistou vodu, případně neslazený čaj.

Hlavní nepřítel jménem stres

Nadbytek stresu může negativně ovlivnit mnoho funkcí vašeho těla. Lidé ve stresu snáze podléhají závislostem, jako je kouření či nadměrné pití alkoholu. Zvládání stresu je důležitou součástí zdravého životního stylu. Vyzkoušet můžete některou z relaxačních technik.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama