Péči o naše tělo určuje věk. Víte, jak o sebe pečovat po 40?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Začínáte si na sobě všímat vrásek, které se vám nelíbí? Vaše kůže je povislejší, navíc se nevejdete do své oblíbené sukně či šatů? Přibývající léta jsou poznat na každém. A právě rostoucímu věku je potřeba přizpůsobit péči o vaše tělo.

Vybírejte padnoucí oblečení

To, že vám ve dvaceti seděly téměř každé plavky, sukně a šaty, nemusí platit i po čtyřicítce. S přibývajícím věkem se mění i postava – a právě těmto změnám je potřeba přizpůsobit výběr vhodného oblečení. Džíny s nízkým pasem vyměňte za pas vyšší, u plavek přidejte trochu více látky. Pozor si dejte na nelichotivé střihy a vzory, které jsou vhodné spíše pro teenagery. I ve vašem věku můžete nosit moderní a hezké kousky, v nichž si nebudete připadat starší, než ve skutečnosti jste.

Dejte si pozor na podprsenku

Prsa po čtyřicítce nejsou jako v čerstvých dvaceti. Ňadra, která bývala pevná, jsou povislejší, velkou roli zde hraje i velikost. A právě padnoucí podprsenka by jim měla dodat tolik potřebnou podporu. Spíše než na vzhled se zaměřte na správnou šířku ramínek a vhodnou velikost.

Cvičte – pohyb je důležitý

Pokud máte nutkání přestat s jakýmkoliv pohybem, měla byste tyto myšlenky rychle odehnat. I přes případné přibývající zdravotní potíže (například bolesti kloubů), bude cvičení tím nejlepším, co můžete svému tělu dopřát. Nemusíte vyrazit na maraton, stačí, když budete plavat, tančit, případně cvičit jógu. V současnosti je nabídka sportů tak pestrá, že si z ní vybere doslova každý.

Nevhodný make-up? Pryč s ním!

Make-up a líčení jako takové je nepostradatelným pomocníkem spousty žen. S přibývajícím věkem by se však neměly měnit pouze používané odstíny, ale i značky. To, co vám slušelo v patnácti, dvaceti nebo dvaceti pěti, vám nemusí slušet ve čtyřiceti. Vhodnější je jemné líčení, nekřiklavé odstíny. Nepodceňujte ani péči o pleť jako takovou – kromě pravidelného čištění pleti jí dopřejte také potřebnou hydrataci.

I vlasy mohou být hezké

Vlasy jsou něčím, kde si můžete ponechat stejný účes po celý život. S přibývajícími roky není nutné délku vlasů zkracovat. Naopak – dlouhé vlasy mohou být hezké bez ohledu na věk. A je pouze na vás, zda se rozhodnete své šediny skrýt. Nebo zda si je budete užívat.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama