Partnerské neshody. Měli byste si je odpustit před dětmi?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Každý pár se občas pohádá. Není to nic neobvyklého. Jak byste ale měli řešit partnerské neshody v případě, že máte ve své domácnosti děti? Měli byste ve své výměně názorů pokračovat? Nebo byste je měli tohoto zklamání ušetřit?

Děti se nejvíc učí pozorováním svého okolí

Děti se učí, jak reagovat a jak se zachovat v určitých situacích podle toho, jak reagují a fungují jejich rodiče. Děti by měly vidět, jak zažíváte všechny základní emoce. A to nejen radost, ale také smutek, hněv a obavy. Díky tomu nebudou mít problém s vyjadřováním ani ony. To však neznamená, že na sebe budete se svým protějškem před dětmi křičet. Tento příklad a vzorec chování by pro děti moc dobrý nebyl. Naopak byste je neměli udržovat v naprosté izolaci od projevů všech neshod.

Děti musí vidět omluvu i usmíření

Pokud budou děti vyrůstat v onom skleníku, kde je budete izolovat od reality – tedy hádek, smutku či bouřlivějších emocí, mohou být při vykročení do dospělého světa nemile překvapeny. Pokud se občas stanou svědky hádky svých rodičů, měli by si všimnout také jejich usmíření. To samé platí i o dalších emocích.

Pozor na to, jak se vyjadřujete

Ať se cítíte jakkoliv, před dětmi by měly být vaše emoce alespoň částečně vyvážené. Dětem pomůže, když uvidí, že nejste robot. Rozhodně jim ale nepomůže vidět maminku nebo tatínka, které emoce přemůžou a přestanou se ovládat. Před dětmi můžete plakat, můžete jim popsat, jak se cítíte. Nikdy je ale příliš nezahlcujte.

Hádky by neměly být to jediné, co u vás uvidí

Vaše děti by neměly být jen svědky hádek, ale také vaší lásky. Jak jsme již řekli, děti podvědomě kopírují chování svých rodičů. Pokud uvidí, že je v pořádku křičet po sobě a neomluvit se, začnou jednat stejně. I proto se před nimi chovejte láskyplně. Díky tomu se naučí, že jde o přirozenou součást života.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama