Očima do duše: Co barva očí prozrazuje o vaší osobnosti

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Barva očí není pouze estetickým prvkem, ale může nám také poskytnout zajímavé informace o naší osobnosti a chování. Odvěkým zvykem je spojovat určité vlastnosti s konkrétními barvami očí. Zjistěte, co může barva očí prozradit o vašem charakteru a jakým způsobem se odlišujete od ostatních.

Černé oči: Pravda o nepřístupnosti a vůdcovství

Černé oči, které často působí jako záhadné a nepřístupné, ve skutečnosti mohou patřit k lidem velmi příjemným a přátelským. Studie zveřejněná v Current Psychology naznačuje, že nositelé černých očí mají potenciál stát se vůdčími osobnostmi, pokud objeví svou vnitřní sílu a sebevědomí.

Tmavě hnědé oči: Příjemnost, asertivita a důvěryhodnost

Lidé s tmavě hnědýma očima jsou často vnímáni jako příjemní a důvěryhodní jedinci, na které se ostatní obrací, pokud potřebují pomoc. Odborníci z Univerzity Karlovy popisují nositele této barvy jako loajální, úctyhodné a asertivní osoby, které však rozhodně nejsou submisivní.

Modré oči: Tajemství síly a odolnosti

I když se modré oči často spojují s vnitřní sílou a odolností, okolí může nositele této barvy nespravedlivě soudit. Studie z University of Pittsburgh naznačuje, že ženy s modrýma očima lépe snášejí bolest při porodu a obecně jsou odolnější vůči stresu. Avšak někteří je mohou vnímat jako nedůvěryhodné a uzavřené jedince.

Šedé oči: Vyrovnanost a schopnost adaptace

Šedá barva očí je vzácná varianta modrých očí a nositelé této barvy často vykazují schopnost adaptace a vyrovnanosti. Jsou schopni balancovat na obou stranách mince a jednat podle situace, což je dělá unikátními a flexibilními osobnostmi.

Oříškové oči: Jedinečnost a nezávislost

Oříškové oči jsou spojeny s jedinečností a nezávislostí. Lidé s touto barvou očí jsou často spontánní, sebevědomí a nezávislí. Jejich osobnost je vyvážená a stabilní, což je dělá jedinečnými už od malička.

Zelené oči: Tajemnost a síla

Zelené oči jsou považovány za sexy a tajemné. Nositelé této barvy jsou často příjemní, silní a kreativní jedinci, kteří dokážou pracovat pod tlakem a překonávat výzvy.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama