Nečekejte, že se váš partner změní. Začněte konat

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Jste se svým partnerem už několik let, ale přesto si stále myslíte, že se změní? Pak přestaňte doufat a začněte jednat. Protože vaše doufání, přání nebo snaha někoho změnit nikoho opravdu nezmění.

Patříte k těm, kteří stále jen doufají?

Žijete už několik let se svým partnerem? Nevyhovuje vám, že vztah zatěžuje svými výbuchy hněvu či agresivitou? Přesto nic neřešíte, protože jde o přechodná období, po kterých se partner chová „normálně“? Přesto doufáte, že se něco změní? Ideálně samo?

Chyba je ve vás obou

Pokud si neustále opakujete, že se váš partner změní (situace se nevztahuje pouze na zmíněnou agresivitu, ale i cokoliv jiného) – a opakujete si to už několik let, jistě jste si všimli, že se nezměnilo vůbec nic, natož váš partner. Pak byste se měli zamyslet nad tím, zda tímto způsobem pouze neomlouváte svou neschopnost o problematickém chování partnera mluvit, nebo ho i řešit. 

Nad problémy se nemají přimhouřit oči. Čekání na zázrak je pouze omluvou pro vaši nerozhodnost a bezradnost. Pokud čekáte na změnu, musíte pro ni i něco udělat.

Dospělý muž – může se vůbec změnit?

Každý se může změnit, tedy i dospělý muž. Každý může změnit své chování, ale není to úplně lehké. Musí k tomu mít důvod. A co je hlavní, tuto změnu musí chtít i on sám. Manipulace s jinými lidmi se vám maximálně vymstí. 

Pokud stále doufáte, občas s ním promluvíte, ale nic se neděje, nemusíte mu být lhostejná. Je si vámi jistý, ví, že vás neztratí, i když bude dělat něco, co vás opravdu trápí. Je to od něj sobecké, ale vy jste těmi, kdo mu to toleruje.

Co byste měla udělat?

Pokud váš partner dělá něco, co vám hodně ubližuje a nehodlá to měnit, ukažte mu, že vás nemá tak jistou, jak si myslí. Až se příště přestane ovládat, můžete se sbalit a odejít. Třeba půjde o impulz k tomu, aby se sebou konečně něco udělal. 

A co když žádnou změnu nechce?

Opravdová změna musí přijít zevnitř. Vy možná můžete ovlivnit, co si váš partner dá na snídani, nebo co si obleče. Nikdy ale nezměníte to, jaký je. Někdy se může stát, že všechna snaha bude zbytečná. V takovém případě bude lepší vztah opustit. 

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama