Navždy? Máme pro vás 5 rad, díky kterým bude váš vztah jen vzkvétat

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Každý z nás zažije ve vztahu chvíle, kdy se do něj začnou vkrádat stereotyp a běžná rutina. Jak do partnerského života opět přinést vzrušení, komunikaci a lásku? Inspirujte se našimi tipy, díky kterým bude váš vztah znovu vzkvétat.

Běžte na rande

V dlouhodobých vztazích partneři často zanedbávají společně strávený čas. V domácnosti se sice potkávají dennodenně, ale pouze se míjí a každý z nich si dělá to svoje. Je důležité udržovat romantickou jiskru, vášeň a dodávat vztahu nové zážitky, na které budete dlouho rádi vzpomínat. 

Zkuste si určit jeden den v týdnu, ve kterém budete pravidelně chodit na rande a trávit spolu čas. Udělejte si na sebe dostatek prostoru, překvapte toho druhého a okořeňte vztah aktivitami, které jste dosud nevyzkoušeli. Najděte společně nový koníček a připomeňte si, že žijete s někým, koho opravdu milujete.

Komunikujte

Komunikace je v partnerství jednou z nejdůležitějších věcí, bohužel se řadí k častým důvodům rozpadu vztahu. Lidé mají strach spolu otevřeně mluvit a uzavírají se do sebe. Snažte se být ke svému partnerovi upřímní, důvěřujte si a pracujte na lepší komunikaci, jelikož vždy je co zlepšovat. 

Pokud uděláte chybu, nebojte se omluvit a vysvětlit, co se stalo. Přijetí viny a vyjádření lítosti hraje ve vztahu jednu z klíčových rolí. Pokud se vám něco nelíbí, řekněte to narovinu, nechoďte kolem horké kaše. Konkrétní sdělení je vždy lepší variantou než zbytečné obviňování či hádky.

Spolupracujte

Vztah je dřina a bez vzájemné spolupráce nebude fungovat. Semkněte se a najděte něco, co vás spojuje, proč se milujete a z jakých důvodů spolu chcete zůstat navždy. Aby byl vztah dlouhodobě funkční, potřebujete mít společné plány do budoucna, nějakou vizi, cíle a alespoň zčásti totožné názory. Pracujte na emocionálním propojení, které při snaze vás obou jistě přinese ovoce.

Projevujte náklonnost

Fyzický kontakt je pro každý vztah velice důležitý a patří mezi nejlepší způsoby, jak se s partnerem sblížit, a zažehnout tak intimitu a vzrušení. Projevováním náklonnosti si budujete pouto, důvěru a poznáváte se na hlubší úrovni. Polibky, objetí, mazlení nebo držení za ruku, to vše jsou činy lásky, které vašeho partnera udělají šťastným a spokojeným.

Dělejte si radost

Maličkosti jsou nejlepším překvapením, tímto gestem totiž ukážete svému protějšku, že vám na něm opravdu záleží. Nemusí se jednat o finančně náročné dárky, nejkrásnější jsou často ty, co nic nestojí.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama