Naučte se cizí jazyk – v životě se vám to bude hodit. Jak ale správně na to?

Gynex

Reklama

Stále více lidí si uvědomuje, že znalost vícera cizích jazyků se v dnešní době rozhodně neztratí. Ba spíše naopak – ne nadarmo se totiž říká, že kolik různých řečí znáte, tolikrát jste člověkem. Možná i vás láká znalost dalšího jazyka, jen nevíte, jak si ji správně osvojit. Máme pro vás tipy, jak se naučit cizí jazyk a získat tak více možností v životě.

Uvažujete-li nad tím, že si rozšíříte obzory a začnete se učit nějaký cizí jazyk (přitom to nemusí být nutně jen angličtina, jsou i další jazyky, které v dnešní době využijete a které se mohou hodit) pak jste tady správně.

V dnešním článku vám poradíme, jak se cizímu jazyku naučit efektivně a tak, aby vás to bavilo – protože co vás baví, tomu se podvědomě nesnažíte vyhýbat, chápete?

Tip číslo jedna: najděte si svoji motivaci

Na začátku všeho stojí rozhodnutí – tedy důvod, proč se vlastně chcete cizí jazyk naučit. Důvodů přitom může být celá řada, proto si mezi nimi stačí najít ten svůj.

Ptáte se, proč je tolik důležité vědět, proč to všechno vlastně děláte? Když si stanovíte svoji motivaci, budete mít o to větší chuť dotáhnout danou věc do konce. Motivace usměrňuje naše chování a pomáhá nám dosáhnout stanovených cílů. Tak na chvíli vydechněte, klidně zavřete oči a stanovte si svůj důvod, proč se chcete naučit cizí jazyk.

Tip: Přečtěte si také, jak se poprat s prokrastinací a zvítězit.

Tip číslo dva: nestresujte se

Ono se to možná snáze řekne, nežli nakonec udělá, ale je to velmi důležité. Uvědomte si totiž, že snaha naučit se něco nového je čistě vaše rozhodnutí. Je to vaše volba být zase v něčem lepší, umět něco nového. Nikdo vás do toho nenutil.

Proč se tedy stresovat? Sama jste se pro studium cizího jazyka rozhodla, nikdo nad vámi nedrží bič, kvůli kterému byste se musela cítit pod tlakem. Učení cizího jazyka sice není jednoduchá cesta, ale rozhodně není důvodem k tomu, proč se stresovat. Nedělejte si zbytečné starosti a učení vám rázem půjde o to jednodušeji.

Tip číslo tři: využívejte pro učení zábavné činnosti

Učení rozhodně nemusí být nuda. Vlastně by ani neměla být, protože když vás něco nudí a otravuje, pak to jednoduše nechcete dělat. A to je začátek konce.

Aby vás studium cizího jazyka bavilo, využívejte k němu zábavné činnosti. Ať už se totiž snažíte naučit kterýkoli cizí jazyk, vždy se dají najít možnosti, jak si učení zpříjemnit.

Můžete si například pustit film nebo rozkoukat seriál v daném jazyce. Můžete číst knihy nebo třeba luštit křížovky. Těch možností, jak si učení ozvláštnit, je několik – tak najděte tu svoji a hurá na to.

Tip číslo čtyři: dělejte si poznámky

I když jste se do studia cizího jazyka pustila dobrovolně, ničemu neuškodíte, když své samostudium vezmete trochu zodpovědně – alespoň maličko.

Pomoci vám může dělání si poznámek. Zapisujte si cokoli – od důležitých věcí až po maličkosti, které vás během studia napadnou. I při čtení nebo sledování filmu, když pochytíte třeba nějako slovíčko nebo frázi, které hned neporozumíte – udělejte si poznámku a najděte si to.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama