Milujete tajemno? Víme o několika místech, která byste měli navštívit

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Milujete místa, která jsou opředena tajemstvím? Pak pro vás máme tip na hned 5 takových míst. Podívejte se na ně s námi.

Patříte k lidem, které místa, kde vám přechází mráz po zádech, hodně děsí, ale současně zvláštně přitahují? Lidé mají tendence přijít na kloub jejich tajemství, ale chtějí si užít i husí kůži. Pokud patříte mezi ně, podívejte se, kam musíte vyrazit.

Hrad Zvíkov

Tento hrad leží na soutoku Otavy a Vltavy a je obestřen spoustou záhad. Jeho návštěvníkům se zde rychle vybíjejí baterie k fotoaparátům, spousta snímků je navíc černá nebo rozmazaná. V Korunní síni, kde byly dříve uloženy korunovační klenoty, je navíc tak silná energie, že zde nemá šanci žádná technika. Na hradě prý zlobí také nezbedný rarášek. Tento zlomyslný duch prý rád budil hosty a ničil jim věci.

Hřbitov v Noutonicích

Je malý, přesto děsí mnohé místní dlouhá léta. Řeč je o hřbitově v Noutonicích. Lidé, kteří jej navštívili, se prý setkávali s různými jevy. Kolují zde pověsti o pohybujících se hrobech, světélkující mlze, ale také o zvláštních zvucích, které lidé nikdy dřív neslyšeli.

Veřejová skála

Na úpatí hory Velký Blaník je velký skalní útvar, kterému se říká Veřejová skála. Podle legend se v ní nachází vstup do bájné podzemní hory, kde odpočívají blaničtí rytíři. Kolem této hory se traduje spousta příběhů. Jedním z nich je tvrzení o tom, že někdo vstoupil do hory a živý a zdraví z ní vyšel až za několik let.

Statek Pohádka

Pokud navštívíte statek Pohádka, rozhodně se zde nebudete cítit jako v pohádce. Návštěvníky statku totiž provázejí divné pocity. Někteří jedinci zde slyší šepot, kroky, ale i zoufalý křik. Člověk, který zde stráví noc, prý do roka zemře. 

Divné věci se zde prý začaly dít až na počátku 19. století, kdy místo proklela žena, kterou podezírali z čarodějnictví.  Statek je spojen také se sériovým vrahem Ivanem Roubalem.

Penzion Nimrod

Poblíž Mariánských Lázní stojí opuštěná budova – ruiny penzionu Nimrod. Během druhé světové války se tento oblíbený penzion proměnil na sanatorium pro raněné vojáky. Po válce se restaurační služby v budově obnovily. Od té doby se na místě dějí podivné věci. Jeden provozovatel záhadně zmizel, ubytovaní hosté zde měli pocit, že nejsou v pokoji sami. Děti si zde povídaly s neviditelnými bytostmi.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama