Milujete horkou koupel? Máme pro vás návod na šumivé bomby do koupele

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Milujete, když se můžete po dlouhém dni naložit do vany s horkou a voňavou vodou? Pak si můžete svou koupel zkusit zpříjemnit ještě jinak – vyrobte si s námi šumivou bombu do koupele. Je to jednoduché, rychlé a hlavně skvělé!

Výroba šumivé koule do koupele je velmi jednoduchá, zvládne to každý. Klidně i vaše děti, když nebudete vědět, jak je zabavit. Úžasnou koupel si pak můžete dopřát jak vy, tak i někdo z vašich blízkých. Je to skvělý tip na dárek k narozeninám, svátku, Valentýnu či Vánocům.

Co budete na výrobu bomby do koupele potřebovat?

K výrobě šumivých bomb do vany vám bude stačit pár ingrediencí – většinu z nich už máte jistě dávno doma.

Ingredience:

  • 2 hrnky jedlé sody
  • 1 hrnek kyseliny citronové (v prášku)
  • 1 hrnek soli do koupele 
  • 5 polévkových lžic rostlinného oleje (vhodný je kokosový, arganový či mandlový)
  • 1 lžíce květinové vody
  • 10 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje
  • Volitelné: sušené květy, bylinky, koření, potravinářské barvivo

Postup:

Připravte si misku a v ní smíchejte všechny suché ingredience – kyselinu citronovou, sůl do koupele a jedlou sodu. V případě, že budete pracovat i s bylinkami a sušenými květy, přidejte je také nyní.

Do druhé misky si připravte mokré ingredience – esenciální a rostlinný olej. 

Nyní si vezměte lžíci a pomalu vmíchávejte mokrou směs do suché. Vše přidávejte velmi pomalu, abyste zabránili předčasnému šumění směsi. Pak můžete přidávat potravinářské barvivo. Směs by vám měla svou konzistencí připomínat mokrý písek.

Pokud bude směs suchá, přidejte trochu květinové vody, pokud mokrá, tak jedlou sodu. Potom začněte tvarovat kuličky. Klidně můžete použít i formičky, směs se v nich spojí. Nejlépe se pracuje se silikonovou formou, z ní lze šumivky vytáhnout nejlépe.

Hmotu nechte ve formičkách tuhnout asi hodinu, než půjde dobře vyklopit. Nakonec je skladujte v zavírací dóze na suchém místě.

Jak se vám koule do koupele povedly? Pochlubte se nám!

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama