Mandlový olej: Nový kosmetický zázrak moderní doby. Jaké jsou jeho účinky?

Gynex

Reklama

Zatímco v minulosti jsme ve světě kosmetických produktů mohli evidovat trend jménem kokosový olej, nyní se veškerá pozornost upnula na mandlový olej, který je bohatým zdrojem celé spousty vitaminů a minerálů. Díky svému výjimečnému složení zahrnujícímu draslík, vápník nebo vitaminy A, E a F prospívá jak vlasům, tak i kůži a celkově našemu zdraví. Pojďme si prozradit konkrétní účinky novinky na poli péče o sebe samotnou.

Na zklidnění kůže i ošetření drobných poranění

Zejména ženy trpící citlivou pokožkou moc dobře vědí, jak dokáže snížit sebevědomí začervenalá, podrážděná místa, která make-upem bohužel nelze zakrýt. Zejména ony ocení mít po ruce Almond Oil neboli mandlový olej, který byl v péči o pokožku používán už dávnými čínskými lékaři. V čínské medicíně se tento kosmetický přípravek využíval hlavně k léčbě lupénky nebo ekzémů, které dokázaly potrápit podobně jako zmiňovaná začervenalá, podrážděná místa.

Mandle obecně jsou lidské pokožce jenom ku prospěchu. Když se z nich vytěží zlato v podobě přírodního mandlového oleje, dokáže zmírnit i velmi nepříjemné a nehezké akné.

Používejte po koupeli

Ale kdy ho mám používat? Ptáte se. V ideálním případě ho nanášejte na celé tělo po koupeli. Není tajemstvím, že právě po horké vaně nebo delší sprše jsou póry otevřeny a pokožka přijímá živiny z olejů i krémů více. Je však nutné pokožku před nanesením produktu vysušit.

Pro posílení vlasů

Nejednu ženu trápí slabé, nezdravě vypadající vlasy, které jen a pouze vypadávají. Že je to i váš problém? Mandlový olej je i na vlasy a mohl by vám pomoct. V ideálním případě si dopřejte zábal ještě před umýváním vlasů, který zamezí suchosti i lámavosti. Naše kštice se tak rázem stane naší pýchou, nikoli starostí.

Pokud jsou vaším hlavním problémem roztřepené konečky, nanášejte si ho právě do této části vlasů (nezáleží na tom, jestli jsou vlasy suché nebo zrovna po umytí). Vyhnete se tím rychlejšímu zamaštění pokožky hlavy.

Proti akné i nepříjemným ekzémům

Zatímco některou ženu trápí padající vlasy, jinou o něco viditelnější problém – akné a nepříjemné ekzémy. Jelikož mluvíme o kosmetických nedokonalostech, které razantně snižují sebevědomí, pojďme s ním zatočit! Pomůže opět přírodní mandlový olej, a to díky svému již zmiňovanému blahodárnému složení.

A až sluníčko vystrčí své silné a spalující paprsky, pomůže vám tento kosmetický produkt zklidnit bolestivé spálení.

Pro všechny typy pleti

Ale já mám citlivou pleť, já nemůžu používat lecjaké produkty – říkáte si to taky? I přesto to s mandlovým olejem zkuste. Bylo prokázáno, že je vhodný pro veškeré typy pleti. Ať už máte pleť problematickou nebo se na ní vyskytují popáleniny z minulosti, je velmi šetrný a vždy působí velmi konejšivě.

Už jste ho vyzkoušeli?

Tip: Zjistěte také, které přírodní suroviny vám mohou pomoci v péči o tělo a vlasy.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama